czwartek, 18 lipca

Komisarz do spraw rynku wewnętrznego w Unii Europejskiej, Thierry Breton, wezwał dziś publicznie dyrektora generalnego Apple ,Tima Cooka, do otwarcia ekosystemu sprzętu i oprogramowania firmy dla konkurentów.

Po osobistym spotkaniu z Cookiem wcześniej w Brukseli w Belgii Breton powiedział agencji Reuters:

Kolejnym zadaniem Apple i innych firm Big Tech zgodnie z ustawą DMA (Digital Markets Act) jest otwarcie swoich bram dla konkurencji. Niezależnie od tego, czy chodzi o portfel elektroniczny, przeglądarki czy sklepy z aplikacjami, konsumenci korzystający z iPhone’a powinni mieć możliwość korzystania z konkurencyjnych usług oferowanych przez szereg dostawców.

Unijna ustawa o rynkach cyfrowych ma na celu ograniczenie wpływu największych firm technologicznych. Wyznaczone platformy „strażników” będą teraz objęte zakazem faworyzowania własnych usług w stosunku do usług konkurentów. Na początku tego miesiąca App Store, Safari i iOS zostały oficjalnie sklasyfikowane jako „strażnicy”. Oczekuje się, że Apple doda obsługę zewnętrznego pobierania aplikacji spoza App Store do iPhonów i iPadów w Europie poprzez aktualizację iOS 17 ze względu na wymagania DMA.

Następnie Breton krytycznie odniósł się do argumentu Apple, że bezpieczeństwo i prywatność to powody, dla których firma chroni swój zamknięty ekosystem. „Przepisy UE sprzyjają innowacjom, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i prywatności” – dodał Breton. Po dyskusji Cook odwiedził dziś lokalny sklep detaliczny Apple w Brukseli. Apple najwyraźniej odmówił komentarza na ostatnie uwagi Bretona.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jonas
Jonas
9 miesięcy temu

Jezu kogoś w UE zdrowo pogrzało, „Przepisy UE sprzyjają innowacjom, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i prywatności” ?? To skąd ich fantazje na temat umieszczania tylnych furtek w open source portfelach krypto? Z dużej znajomości technologicznej czy z braku znajomości? W UE o bezpieczeństwie i prywatności wiedzą tyle co nic a powyższe to prosty dowód na to.

Grzegorz
Grzegorz
9 miesięcy temu

Niech UE przestanie się wtrącać do tego jak prywatne firmy mają prowadzić swoje interesy bo to już jest śmieszne

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx