sobota, 20 kwietnia

Zgodnie z raportem Nikkei, nadchodzące modele iPhone’a 15 będą wyposażone w najnowocześniejsze czujniki obrazu firmy Sony.

W porównaniu ze standardowymi czujnikami przetwornik obrazu Sony podwaja sygnał nasycenia w każdym pikselu, co pozwala przechwytywać więcej światła i ograniczać niedoświetlenie i prześwietlenie. Nikkei mówi, że jest w stanie lepiej sfotografować twarz osoby, nawet przy mocnym podświetleniu.

Sony stosuje architekturę półprzewodnikową, która umieszcza fotodiody i tranzystory w oddzielnych warstwach, co pozwala na zastosowanie większej liczby fotodiod. Nie jest jasne, czy wszystkie modele iPhone’a 15‌ będą wykorzystywać nową technologię czujników, czy też Apple ograniczy ją do wyższej klasy modeli iPhone’a 15‌ Pro.

Obecnie plotki sugerują, że ‌iPhone 15‌ Pro będzie miał kilka ekskluzywnych funkcji, które nie będą dostępne w standardowych modelach ‌iPhone’a 15‌, w tym zaktualizowany chip A17, szybszy port USB-C, więcej pamięci RAM, a przede wszystkim zaktualizowaną technologię kamery z zoomem.

Apple pracuje nad peryskopowym teleobiektywem, który poprawi możliwości zoomu optycznego iPhone’a 15‌ Pro, umożliwiając nawet 10-krotny zoom optyczny, aby zbliżyć się do niektórych smartfonów z Androidem dostępnych na rynku.

Opisana tutaj technologia przetwornika obrazu Sony prawdopodobnie zostałaby wykorzystana w aparacie szerokokątnym, który Apple uważa za „główny” aparat iPhone’a, ponieważ Apple zwykle używa innej technologii dla każdego obiektywu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx