poniedziałek, 15 kwietnia

Jak donosi The ElecApple zawarł umowę z nowym dostawcą komponentów teleobiektywów do systemu kamer peryskopowych w przyszłych iPhone’ach.

W środę południowokoreańska firma Jahwa Electronics poinformowała, że planuje wydać 191 miliardów wonów (155 milionów dolarów) na budowę zakładów produkujących nowe siłowniki optycznej stabilizacji obrazu (OIS).

Według wcześniejszego raportu The Elec, Apple odwiedził nowe zakłady Jahwa Electronics w pierwszej połowie 2021 roku i jest „prawdopodobne”, że inwestycja jest realizowana, aby Jahwa mogła rozpocząć dostarczanie Apple siłowników OIS od przyszłego roku.

Apple zwykle prosi dostawców o zbudowanie linii produkcyjnych wyłącznie dla własnych części i komponentów, ale nowe obiekty, które mają powstać w Gumi, wymagałyby zgody Apple po zakończeniu, a cały proces trwałby około roku.

Siłowniki OIS, które łączą funkcje OIS i autofokusa w jednym, prawdopodobnie będą przeznaczone do teleobiektywów w iPhone’ach w 2023 roku. Elec wcześniej łączył komponenty z systemem kamer peryskopowych, co pozwalało na zwiększenie zoomu optycznego.

Plotki o tym, że iPhone otrzyma soczewkę peryskopową krążą od początku 2020 roku, a renomowany analityk Ming-Chi Kuo jako pierwszy wspomniał o takiej możliwości. Kuo początkowo powiedział, że obiektyw peryskopowy będzie funkcją iPhone’a 14 Pro, ale teraz spodziewa się, że ten typ obiektywu pojawi się wraz z iPhone’em 15 Pro, co również przewidział analityk Jeff Pu.

W systemie peryskopowym światło wpadające do teleobiektywu jest odbijane przez zwierciadło ustawione pod kątem w kierunku przetwornika obrazu aparatu. Zmiana kierunku, w którym porusza się światło, pozwala na dłuższą „złożoną” konfigurację teleobiektywu w telefonach, umożliwiając użytkownikom dalsze powiększanie bez rozmycia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx