poniedziałek, 27 marca

Samsung Display opracowuje nową technologię aparatu pod wyświetlaczem, którą Apple planuje wykorzystać do ukrycia Face ID pod wyświetlaczem w przyszłorocznych modelach wstępnie nazwanych „iPhone 15 Pro” informują źródła cytowane przez koreański serwis The Elec.

Choć jak sugerują plotki tegoroczne modele „iPhone 14 Pro” będą miały otwór i wycięcie w kształcie pigułki, odpowiednio pod przedni aparat i komponenty Face ID, to dzisiejszy raport mówi, że Apple planuje wprowadzić w modelach iPhone 15 Pro tylko otwór na przedni aparat, a Face ID jest ukryć pod wyświetlaczem.

Według raportu, technologia Samsunga skutecznie sprawiłaby, że czujniki Face ID byłyby niewidoczne gołym okiem, podobnie jak ukryta kamera pod wyświetlaczem w smartfonie Galaxy Z Fold3. W Fold3 gęstość pikseli w aparacie pod wyświetlaczem jest niższa w porównaniu z resztą wyświetlacza, aby światło mogło dotrzeć do aparatu, ale powoduje to, że aparat wytwarza stosunkowo niskiej jakości zdjęcia.

Oczywiście musi zostać sprawdzone czy wersja Face ID pod wyświetlaczem byłaby tak samo skuteczna i bezpieczna, jak istniejący system, czy też byłyby to jakieś inne kompromisy. Mówi się, że Samsung współpracuje z kanadyjskim OTI Lumionics w celu opracowania tej technologii.

W swojej koreańskiej wersji raportu The Elec poinformował, że Samsung najpierw planuje zastosować tę technologię w tak zwanym „Galaxy Z Fold5” w przyszłym roku, jeśli prace rozwojowe zostaną ukończone zgodnie z harmonogramem, a następnie w iPhonie 15 Pro i iPhonie 15 Pro Max.

To nie pierwszy raz, kiedy pojawiają się plotki o Face ID ukrytym pod wyświetlaczem iPhone’a. W notatce badawczej z kwietnia 2021 roku renomowany analityk Ming-Chi Kuo powiedział, że spodziewa się, że Apple zastosuje identyfikator Face ID pod wyświetlaczem dla co najmniej jednego nowego modelu iPhone’a, który zostanie wprowadzony na rynek w 2023 roku, ale wtedy nie podał żadnych dalszych szczegółów. Analityk branży wyświetlaczy, Ross Young, twierdził również, że Face ID nie zostanie przeniesiony pod wyświetlacz co najmniej do 2023 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx