poniedziałek, 29 maja

Jak informuje The BlockApple przejął Credit Kudos, brytyjski fintech zajmujący się otwartą bankowością, który stara się pomagać pożyczkodawcom w podejmowaniu lepszych decyzji.

Credit Kudos oferuje wgląd w scoring kredytowy na podstawie zaciąganych wcześniej wniosków kredytowych w bankach a to wszystko w oparciu o tzw. otwartą bankowość funkjconującą w Wielkiej Brytanii. Według strony internetowej, API firmy Credit Kudos oferuje pożyczkodawcom sposób na szybsze, zautomatyzowane podejmowanie decyzji w sprawie pożyczek o zmniejszonym ryzyku i wyższym współczynniku akceptacji.

Startup zaczął zbierać fundusze w kwietniu 2020 roku, pozyskując 6,5 miliona dolarów, a firma podobno jest obecnie wyceniana na około 150 milionów dolarów i tyle właśnie podobno zapłacił za nią Apple. Łącze do Warunków korzystania z witryny internetowej Credit Kudos przekierowuje teraz do Warunków korzystania z witryny Apple.

Nie jest jasne, jakie dokładnie plany ma Apple w związku z Credit Kudos, ale jest prawdopodobne, że technologia firmy może pomóc Apple we wprowadzeniu Apple Card w Wielkiej Brytanii. Wielka Brytania jest jednym z najważniejszych rynków Apple, z największą liczbą sklepów Apple poza Stanami Zjednoczonymi i Chinami, a nowe funkcje i usługi często pojawiają się w Wielkiej Brytanii jako pierwsze po wprowadzeniu na rynek w USA.

Główny produkt kredytowy Apple, Apple Card, jest wciąż dostępny wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, ale technologia Credit Kudos opiera się na brytyjskich ramach otwartej bankowości. Możliwe, że Apple mógłby zmodyfikować technologię Credit Kudos, aby współpracowała z rozwijającym się amerykańskim sektorem otwartej bankowości, aby wzmocnić mechanizm sprawdzania zdolności kredytowej Apple Card, ale Apple może mieć również plany na wyłączność dla firmy w Wielkiej Brytanii.

Po sukcesie Apple Card w Stanach Zjednoczonych, ekspansja Apple na rynki zagraniczne może mieć sens. Podczas wizyty w Niemczech w 2019 roku dyrektor generalny Apple, Tim Cook, potwierdził swoje zainteresowanie wprowadzeniem Apple Card na arenie międzynarodowej.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx