poniedziałek, 4 marca

Według szanowanego analityka Ming-Chi Kuo Apple planuje wprowadzić czytnik Face ID pod wyświetlaczem począwszy od iPhone’ów w 2023, eliminując potrzebę umieszczania go w wycięciu ekranu.

W notatce dla inwestorów Kuo mówi, że system Face ID pod wyświetlaczem zadebiutuje wraz z nowym teleobiektywem peryskopowym w 2023 roku. Kuo wcześniej twierdził, że od przyszłego roku Apple planuje zrezygnować z „notcha” na rzecz punktowego wycięcia pod kamerę w ekranie w niektórych swoich iPhone’ach w 2022 roku.

Od debiutu iPhona X, tak zwany notch służy głównie do umieszczenia systemu kamer TrueDepth, który umożliwia identyfikację twarzy. Chociaż Apple planuje mniejsze wycięcie w tegorocznych iPhone’ach to jeśli firma byłaby w stanie pomieścić system rozpoznawania twarzy pod wyświetlaczem, całkowicie wyeliminowałoby to potrzebę notcha.

Kuo stwierdził wcześniej, że co najmniej jeden topowy model iPhone’a w 2023 roku będzie wyposażony w skaner linii papilarnych pod wyświetlaczem bez wycięcia i prawdziwy pełnoekranowy wyświetlacz. Kuo nie podaje żadnych szczegółów w dzisiejszej notatce na temat tego, czy Apple będzie oferować zarówno system Touch ID, jak i Face ID, czy też Face ID pod wyświetlaczem pozostanie wyłącznie dla iPhone’ów z wyższej półki.

Krążą pogłoski, że Apple może zastosować skaner linii papilarnych pod wyświetlaczem, być może nawet już dla iPhone’a 13. Jednak po pierwszy raz kiedy słyszymy o możliwym systemie Face ID pod wyświetlaczem. Z technologicznego punktu widzenia osiągnięcie systemu rozpoznawania twarzy pod ekranem wymaga bardziej zaawansowanych narzędzi, biorąc pod uwagę, że system kamer TrueDepth musi być w stanie odczytywać i rozpoznawać twarze przez piksele wyświetlacza bez zniekształcania lub ingerowania w zawartość.

Kuo również dzisiaj podzielił się szczegółami na temat linii iPhone’ów w 2022 roku twierdząc, że Apple planuje porzucić 5,4-calowy rozmiar mini.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx