poniedziałek, 15 kwietnia

Nowy iPhone 14 Pro Max działa o dwie godziny dłużej niż ubiegłoroczny iPhone 13 Pro Max, wynika z testu baterii przeprowadzonego przez Tom’s Guide, który symuluje rzeczywiste użytkowanie telefonu.

W swojej recenzji iPhone’a 14 Pro Max, Tom’s Guide informuje, że iPhone 14 Pro Max wytrzymał średnio 14 godzin i 42 minuty na jednym pełnym naładowaniu. W podobnym teście iPhone 13 Pro Max wytrzymał 12 godzin i 16 minut. W rankingu Tom’s Guide dotyczącym żywotności baterii w smartfonach, iPhone 14 Pro Max zajmuje teraz 2 miejsce po Asus ROG Phone 6 Pro, który pracował około 15 godzin i 30 minut.

W swoich testach Tom’s Guide odkrył, że iPhone 14 Pro Max zużył tylko 30% baterii w ciągu 5 godzin podczas pobierania aplikacji, słuchania muzyki oraz robienia zdjęć i filmów.

Jeśli chodzi o ładowanie, wyniki testu Tom’s Guide nie są zgodne z informacjami podawanymi przez Apple mówiącymi, że iPhone 14 Pro Max może naładować się do 50% w mniej niż 30 minut. Testy przeprowadzone przez publikację wykazały, że w ciągu pół godziny ładuje się do 42% z 0%.

W porównaniu do iPhone’a 13 Pro Max, iPhone 14 Pro Max ma w rzeczywistości nieco mniejszą baterię, ale korzysta z nowego chipu A16 Bionic i bardziej wydajnego wyświetlacza. W przeciwieństwie do iPhone’a 13 Pro, iPhone 14 Pro ma bardziej zaawansowany wyświetlacz OLED ze zmienną częstotliwością odświeżania, która wynosi zaledwie 1 Hz, w przeciwieństwie do minimalnie 10 Hz w zeszłorocznym iPhonie.

Oprócz bardziej wydajnego panelu OLED, wyświetlacz jest teraz kontrolowany przez nowy silnik wyświetlania osadzony w chipie A16 Bionic, który ogranicza zużycie energii i funkcje takie jak ProMotion, Dynamic Island i zawsze włączony wyświetlacz.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx