sobota, 13 lipca

Apple zazwyczaj nie podaje informacji o pojemności baterii w swoich iPhone’ach. Tak było i tym razem, chociaż MacRumors pozyskał te informacje z chińskiej bazy danych regulacyjnych.

Trzy z czterech modeli iPhone’a 14 mają większą pojemność baterii w porównaniu do linii iPhone 13, z wyjątkiem iPhone’a 14 Pro Max, który, co ciekawe, jest wyposażony w nieco mniejszą baterię w porównaniu do iPhone’a 13 Pro Max.

Pojemności baterii dla linii iPhone 13:

  • iPhone 13 mini: 2406 mAh
  • iPhone 13: 3227 mAh
  • iPhone 13 Pro: 3095 mAh
  • iPhone 13 Pro Max: 4352 mAh

Pojemności baterii dla linii iPhone 14:

  • iPhone 14: 3279 mAh
  • iPhone 14 Plus: 4,325 mAh
  • iPhone 14 Pro: 3200 mAh
  • iPhone 14 Pro Max: 4323 mAh

Ta sama baza danych dokładnie ujawniła pojemność baterii dla wszystkich czterech modeli iPhone’a 13 oraz 14-calowego i 16-calowego MacBooka Pro przed pojawieniem się urządzeń na rynku w zeszłym roku. Te dokładne pojemności baterii dla wszystkich modeli iPhone’a 14 zostały również ujawnione w poście na chińskiej stronie internetowej Weibo i udostępnione na Twitterze w czerwcu.

Apple twierdzi, że wszystkie cztery modele iPhone’a 14 mają „całodniowy czas pracy na baterii”. Zgodnie ze specyfikacją techniczną na stronie internetowej Apple modele iPhone 14, iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mają nawet o godzinę dłuższy czas pracy na baterii podczas odtwarzania wideo w trybie offline w porównaniu z analogicznymi modelami iPhone’a 13, podczas gdy nie ma bezpośrednio porównania dla modelu iPhone 14 Plus.

Ze względu na większy wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala i brak niektórych funkcji modelu Pro, według Apple, iPhone 14 Plus ma najdłuższy czas pracy na baterii spośród wszystkich iPhone’ów. Jednak nie jest to do końca prawdą, ponieważ specyfikacje techniczne Apple wskazują, że iPhone 14 Pro Max nadal ma najdłuższy czas pracy na baterii dla odtwarzania wideo, prawdopodobnie ze względu na zdolność wyświetlacza ProMotion do zmniejszania częstotliwości odświeżania w celu obniżenia zużycia energii.

Wszystkie cztery modele iPhone’a 14 zostały ogłoszone przez Apple w zeszłym tygodniu i są dostępne w przedsprzedaży od 9 września. Urządzenia mają trafić do sprzedaży 16 września, z wyjątkiem iPhone’a 14 Plus, który będzie dostępny od 7 października

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx