środa, 17 kwietnia

Apple potwierdził, że funkcja „wydarzeń na żywo” na ekranie blokady ekranu będzie dostępna po wypuszczeniu systemu iOS 16.1. Apple udostępnił tę informację deweloperom i powiedział, że interfejs API ActivityKit jest dostępny, aby programiści mogli rozpocząć włączanie wydarzeń na żywo do swoich aplikacji.

Wydarzenia na żywo to interaktywne powiadomienia, które są na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu można śledzić wydarzenia w czasie rzeczywistym bezpośrednio z ekranu blokady. Jeśli na przykład śledzicie mecz sportowy, możecie zobaczyć zaktualizowany wynik na ekranie blokady lub jeśli czekasz na przejazd Uberem, możesz obserwować, jak zbliża się kierowca.

„Wydarzenia na żywo” będzie można śledzić na ekranie blokady bez potrzeby otwierania innych aplikacji, a użytkownicy iPhone’a 14 Pro i Pro Max zobaczą również wydarzenia na żywo w Dynamic Island.

Apple twierdzi, że w momencie wypuszczenia finalnej wersji beta iOS 16.1 będzie można składać do App Store gotowe aplikacje z aktywnymi powiadomieniami do akceptacji. Na razie deweloperzy mogą testować funkcję za pomocą TestFlight.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx