środa, 24 lipca

Apple udostępnił publicznym beta testerom pierwszą wersję beta nadchodzącej aktualizacji iOS 16.1, otwierając kolejny proces beta testów dla osób nie będących deweloperami. Dzisiejsza wersja beta pojawia się dzień po tym, jak Apple udostępnił tę wersję programistom.

Publiczni testerzy wersji beta, którzy zarejestrowali się w programie bezpłatnych testów beta firmy Apple, mogą pobrać wersję beta iOS 16.1 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu ze strony internetowej publicznej wersji beta.

Apple informuje, że iOS 16.1 wprowadzi „wydarzenia na żywo”, interaktywną funkcję powiadomień, która pozwoli śledzić wydarzenia w czasie rzeczywistym. Wydarzenia na żywo będą dostępne na ekranie blokady i Dynamic Island, ale nie zobaczycie ich w wersji beta, ponieważ programiści wciąż pracują nad ich wdrożeniem do aplikacji.

A co więcej w nowej wersji beta?

Dostosowanie ekranu blokady/ekranu głównego

Po dotknięciu interfejsu „Dostosuj” na ekranie blokady istnieje teraz możliwość wyboru między dostosowaniem zablokowanego ekranu lub ekranu początkowego, a nie tylko ekranu blokady. Ułatwia to dostosowanie wyglądu iPhone’a z jednego miejsca bez konieczności wykonywania wielu kroków.

Wsparcie Matter

iOS 16.1 wprowadza nową sekcję „Akcesoria Matter” do aplikacji Ustawienia, co sugeruje, że Apple przygotowuje się do jesiennej premiery standardu inteligentnego domu Matter.

Matter-iOS16.1

Stuknięcie w sekcję Matter sugeruje, że zostaną wyświetlone wszystkie akcesoria Matter, które zostały dodane do połączonej usługi. „Można je również dodać do dodatkowych usług za pomocą aplikacji obsługującej Matter” – czytamy w tekście. Materia umożliwi interoperacyjność między inteligentnymi urządzeniami różnych firm, dzięki czemu na przykład urządzenia HomeKit, Alexa i Google Assistant mogą ze sobą współpracować.

Możliwość usunięcia aplikacji Wallet

iOS 16.1 dodaje opcję całkowitego usunięcia aplikacji Wallet z iPhone’a. W iOS 16 i wcześniejszych wersjach systemu iOS aplikację można było usunąć z „Ekranu głównego”, ale nie usunąć całkowicie. Teraz można go całkowicie usunąć dla tych, którzy nie chcą korzystać z Apple Pay lub innych funkcji Portfela.

Procent baterii na pasku stanu

iOS 16.1 dodaje procent baterii do ikony baterii na pasku stanu dla ‌iPhone’a‌ XR, iPhone’a 11, iPhone’a 12 mini i iPhone’a 13 mini, wszystkich pozostałych iPhone’ów, które nie obsługują tej funkcji w ‌iOS 16‌.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx