czwartek, 25 lipca

Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple ma spore plany związane z iOS 18.

W części swojego newslettera Power On przeznaczonej wyłącznie dla subskrybentów, Gurman stwierdza, że iOS 18 ma potencjał, aby stać się „największą” aktualizacją oprogramowania w historii iPhone’a.

„Powiedziano mi, że nowy system operacyjny jest postrzegany w firmie jako jedna z największych – jeśli nie największa – aktualizacji iOS w historii firmy” – napisał.

Gurman powiedział, że planuje udostępnić więcej szczegółów na temat konkretnych funkcji iOS 18 i zmian planowanych w przyszłości, ale wiemy już o dwóch nowych funkcjach, które prawdopodobnie zostaną uwzględnione w tej aktualizacji.

Wsparcie RCS w Wiadomościach

W listopadzie 2023 roku Apple ogłosił, że będzie obsługiwać międzyplatformowy standard przesyłania wiadomości RCS w aplikacji Wiadomości na iPhonie „jeszcze” w 2024 roku, więc prawdopodobnie będzie to funkcja systemu iOS 18

Obsługa RCS powinna skutkować następującymi ulepszeniami domyślnego sposobu przesyłania wiadomości między iPhone’ami i urządzeniami z Androidem:

  • Zdjęcia i filmy w wyższej rozdzielczości
  • Wiadomości dźwiękowe
  • Wskaźnik pisania
  • potwierdzenia przeczytania
  • Wiadomości Wi-Fi między iPhone’ami i urządzeniami z Androidem
  • Ulepszone czaty grupowe, w tym możliwość opuszczania rozmowy przez użytkowników iPhone’a, w której biorą udział użytkownicy Androida
  • Ulepszone szyfrowanie w porównaniu do SMS-ów

Wszystkie te funkcje są już dostępne w konwersacjach między iPhone’ami za pośrednictwem iMessage, a wiele z nich jest również dostępnych w aplikacjach do przesyłania wiadomości innych firm, takich jak WhatsApp i Telegram.

Inteligentniejsza Siri

Gurman spodziewa się, że iOS 18 będzie wyposażony w technologię generatywnej sztucznej inteligencji, która „powinna ulepszyć sposób, w jaki Siri i aplikacja Wiadomości mogą zadawać pytania i automatycznie uzupełniać zdania”. Powiedział, że Apple zbadał także funkcje generatywnej sztucznej inteligencji w innych aplikacjach na swoich platformach, w tym Apple Music, Pages, Keynote i Xcode.

Według informacji, Apple planuje włączyć do Siri duże modele językowe, aby umożliwić użytkownikom automatyzację złożonych zadań, co wymagałoby głębszej integracji z aplikacją Skróty. W raporcie podano, że funkcja ta ma zostać udostępniona w aktualizacji oprogramowania iPhone’a, która pojawi się w 2024 roku i prawdopodobnie będzie to właśnie iOS 18.

Popularność generatywnej sztucznej inteligencji wzrosła w 2022 roku, kiedy OpenAI wypuściło ChatGPT, chatbota, który może odpowiadać na pytania i inne podpowiedzi. W zeszłym roku Google i Microsoft wypuściły podobne chatboty i coraz więcej firm wchodzi w tą przestrzeń. Chatboty są szkolone w oparciu o duże modele językowe, co pozwala im reagować jak człowiek.

iOS 18 zostanie wydany we wrześniu, a pierwsza wersja beta dla deweloperów zostanie udostępniona podczas corocznej konferencji deweloperów WWDC w czerwcu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx