niedziela, 2 kwietnia

iFixit udostępnił pierwszą z dwuczęściowej serii, w której rozłożył na elementy nowy tracker śledzący AirTag Apple, ujawniając, że firma podjęła rozsądne decyzje, aby osiągnąć mały rozmiar urządzenia, w tym przemyślany układ głośników.

Dla porównania, iFixit rozłożył na części poza AirTag firmy Apple również urządzenie Tile Mate i Samsung Galaxy SmartTag. W porównaniu z konkurencją AirTag ma najmniejszy rozmiar, a największą przestrzeń  wewnętrzną zajmuje bateria. Jedną z zauważalnych różnic konstrukcyjnych jest brak wbudowanego otworu w brelok w AirTag, który iFixit przypisuje umiejętności Apple polegającej na „przekształcaniu podstawowych funkcji w wysokiej jakości akcesoria dodatkowe”.

Prześwietlenie trzech urządzeń pokazuje, że Apple nie zmarnował miejsca w swoim urządzeniu śledzącym. Z drugiej strony, Tile Mate i Galaxy SmartTag wydają się być „mocno rozproszone” w wewnętrznej przestrzeni a pomimo większego rozmiaru, żaden z trackerów nie zawiera technologii ultraszerokopasmowej, takiej jak w AirTags. Warto zauważyć, że Samsung wprowadził niedawno ultraszerokopasmowy wariant Galaxy SmartTag jednak iFixit nie był w stanie uzyskać tego urządzenia do porównań.

Tile Mate, Galaxy SmartTag i AirTag są wyposażone w wymienne baterie pastylkowe. AirTag i Galaxy SmartTag używają baterii CR2032, podczas gdy Tile Mate używa mniejszej baterii CR1632. AirTag jest wyposażony w mechanizm obrotowy otwierający tylną płytkę do wymiany baterii, ale otwieranie nie jest łatwe jeśli masz tłuste lub śliskie ręce.

AirTag ma wbudowany głośnik, który emituje dźwięki podczas pingowania ze sparowanego iPhone’a za pośrednictwem aplikacji Lokalizator, podczas konfiguracji i innych sytuacji. Jednak biorąc pod uwagę jego mały rozmiar, Apple musiał wymyślić nowy sposób dopasowania głośnika do trackera. W przypadku AirTag Apple zdecydował się użyć całego korpusu jako przetwornika głośnika, a spód obudowy służy jako magnes na głośnik.

iFixit twierdzi, że druga część rozłożenia na części będzie zawierała szczegółowe informacje na temat płytki drukowanej AirTag i innych ukrytych tajemnic.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx