sobota, 22 czerwca

Apple pracuje nad wprowadzeniem składanego iPhone’a z 8-calowym elastycznym wyświetlaczem OLED QHD+ w 2023 roku poinformował analityk Apple Ming-Chi Kuo w swojej najnowszej notatce dla inwestorów.

Na podstawie naszej najnowszej ankiety branżowej prognozujemy, że Apple prawdopodobnie wprowadzi składanego iPhone’a z 8-calowym elastycznym wyświetlaczem OLED QHD+ w 2023 roku. SDC ma być wyłącznym dostawcą wyświetlaczy, a Samsung Foundry wyłącznym dostawcą DDI. Opierając się na wymaganym przez Apple planie produkcyjnym przewidujemy, że liczba składanych „iPhonów” osiągnie 15-20 milionów sztuk w 2023 roku. Oczekujemy, że składany „iPhone” będzie wyposażony w srebrne nanoprzewodowe rozwiązanie TPK ze względu na kilka zalet w porównaniu z technologią Y-Octa firmy SDC.

Kuo przewiduje, że składane smartfony staną się „must-have” dla wszystkich głównych marek smartfonów i przyspieszą kolejny „cykl wymiany” modeli z wyższej półki. Uważa, że Apple ma dobrą pozycję, aby zostać „największym zwycięzcą” wśród urządzeń składanych. Według Kuo w 2023 roku Apple dostarczy od 15 do 20 milionów składanych iPhone’ów.

Obecnie pozycja produktowa składanych smartfonów polega głównie na integracji smartfona i tabletu. Uważamy jednak, że składany smartfon to tylko jedna z zastosowań składanej konstrukcji. Przewidujemy, że w przyszłości urządzenia składane zatrą segmentację produktów między smartfonami, tabletami i laptopami. Dzięki ekosystemom obejmującym wiele produktów i zaletom konstrukcji sprzętu, Apple będzie największym zwycięzcą w nowym trendzie na urządzenia składane.

To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy od Kuo plotki o składanym „iPhonie”. W marcu Kuo powiedział, że Apple może planować wypuszczenie składanego „iPhona” z 7,5-8-calowym wyświetlaczem w 2023 roku, chociaż w tamtym czasie Kuo powiedział, że premiera będzie zależała od rozwiązania przez Apple „kluczowej technologii i problemów z masową produkcją”.

Kuo powiedział w tej samej notatce, że prace nad składanym iPhonem „jeszcze się oficjalnie nie rozpoczęły”, chociaż plany Apple mogły się rozwinąć wraz z dostarczeniem przez Kuo dodatkowych szczegółów na temat technologii wyświetlania, z której firma planuje korzystać.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx