sobota, 20 kwietnia

W tym tygodniu Google wypuścił nową aplikację „Switch to Android” na iOS, która ma na celu ułatwienie użytkownikom iPhone’a przejście na urządzenie z systemem Android.

Jak zauważył TechCrunch, Google wdrożył aplikację w poniedziałek w Stanach Zjednoczonych i na kilku innych rynkach w tym w Polsce ale bez wielkiego rozgłosu. Aplikacja obiecuje pomóc użytkownikom w bezpiecznym, szybkim i bezprzewodowym przenoszeniu ważnych danych.

Google już od jakiegoś czasu utrzymuje witrynę „Przejdź na Androida” z instrukcjami przejścia, ale aplikacja powinna to jeszcze ułatwić. Użytkownicy, którzy chcą migrować z ‌iPhone’a‌ na Androida mogą przenieść zdjęcia, filmy, kontakty i wydarzeniami z kalendarza, a Google udostępnia instrukcje dotyczące wyłączania iMessage oraz przenoszenia zdjęć i filmów z iCloud.

Apple ma własną konkurencyjną witrynę zaprojektowaną dla użytkowników Androida, którzy chcą przejść na iPhone’a, wraz z dedykowaną aplikacją „Przenieś do iOS”, która przenosi kontakty, historię wiadomości, zdjęcia i filmy, zakładki internetowe, konta pocztowe i kalendarze. Aplikacja Apple działa tak samo jak Google, z możliwością bezprzewodowego przesyłania danych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx