czwartek, 22 lutego

Wraz z premierą iOS 9, Apple wypuścił nową aplikację dla urządzeń z systemem Android „Przenieś do iOS”. Aplikacja, która jest już dostępna do pobrania, została zaprojektowana po to by pomóc użytkownikom Androida przenieść zawartość ich z urządzenia z systemem Android na urządzenie z systemem iOS.

Aplikacja „Przenieś do iOS” zainstalowana na smartfonie lub tablecie z systemem Android jest w stanie przenieść prawie wszystkie ważne dane z urządzenia z systemem Android do nowego urządzenia z systemem iOS, w tym kontakty, historię wiadomości, zdjęcia i filmy wideo, zakładki internetowe, konta pocztowe, kalendarze, tapety, darmowe utwory i książki.

iphone6-android-move-to-ios-hero-wrap

Aplikacja „Move to iOS” pomaga również użytkownikom przenieść lub odbudować swoją bibliotekę aplikacji. Na urządzeniu z systemem Android, aplikacja sporządzi listę wszystkich aplikacji, które zostały pobrane ze sklepu Google Play lub innych źródeł. O wszystkich darmowych aplikacjach, które mają odpowiedniki na iOS użytkownik zostanie natychmiast powiadomiony z możliwością ich pobrania. Te które są płatne na iOS zostaną automatycznie dodane do listy życzeń iTunes użytkownika do czasu zakupu w razie potrzeby.

Apple stworzył również dokument wsparcia, który poprowadzi użytkownika Androida przez aplikację „Move to iOS” . Wymaga ona Androida 4.0 lub nowszego, połączenia Wi-Fi i tyle wolnego miejsca na urządzeniu z systemem iOS aby pomieścić otrzymane treści.

Ogłoszona podczas WWDC aplikacja „Move to iOS” jest najbardziej agresywnym krokiem Apple w kierunku zachęcenia użytkowników systemu Android na przejście na iPhone’a. Przez stworzenie ułatwiającej migrację aplikacji Apple chciał rozwiać obawy mniej wprawnych użytkownikom telefonów przed zmianą platformy. Apple od dłuższego czasu posiadał dokument wsparcia i podstronę zaprojektowaną na potrzeby przejścia z Androida na iOS, ale ta nowa aplikacja jest bardziej wszechstronnym i uproszczonym rozwiązaniem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx