wtorek, 18 czerwca

Facebook pracuje nad własnym inteligentnym zegarkiem, który będzie koncentrował się na wiadomościach i funkcjach zdrowotnych wynika z nowego raportu The Information. Użytkownicy będą mogli wysyłać wiadomości za pomocą usług Facebooka, takich jak Messenger i WhatsApp a urządzenie będzie działać z połączeniem komórkowym bez konieczności parowania ze smartfonem.

Pod względem funkcji zdrowotnych zegarek ma posiadać m.in. śledzenia treningów z przyjaciółmi lub komunikowanie się z trenerami a urządzenie będzie mogło łączyć się z usługami świadczonymi przez firmy zajmujące się zdrowiem i fitness, takie jak Peloton. Mówi się, że nadchodzący zegarek Facebooka działać ma systemie Android od Google.

Facebook planuje sprzedawać inteligentny zegarek po cenie zbliżonej do kosztu produkcji, podobnie jak robi to z zestawem Oculus. Finalna cena urządzenia nie jest jeszcze znana.

Podobnie jak cały Facebook zegarek może nie pasować tym, którzy mają obawy dotyczące gromadzenia danych przez Facebooka. Amazon niedawno wypuścił swoją opaskę fitness „Halo”, wyśmiewaną z powodu swojej inwazyjności.

Inteligentny zegarek Facebooka musiałby konkurować z Apple Watch, który jest jednym z najlepiej sprzedających się urządzeń naręcznych na rynku. Ostatnio pojawiły się najnowsze dane sugerujące, że ponad 100 milionów ludzi na całym świecie posiada już Apple Watch. Facebook pracuje również nad własnymi inteligentnymi okularami pod marką Ray-Ban, które będą konkurować z podobnymi produktami Apple w ciągu najbliższych kilku lat.

Facebook zamierza rozpocząć sprzedaż swojego inteligentnego zegarka już w przyszłym roku, a druga generacja planowana jest na 2023 rok. The Information mówi, że prace nad zegarkiem są „bardzo zaawansowane”, ale zawsze istnieje możliwość, że produkt zostanie wstrzymany.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx