czwartek, 18 lipca

Ponad 100 milionów ludzi na całym świecie posiada już Apple Watch. Ta liczba została osiągnięta już w grudniu wynika z szacunkowych danych opracowanych przez Neila Cybarta z Avalon.

Apple wypuścił swój smartwatch w kwietniu 2015 roku. Od tego momentu, jak sugeruje analiza Cybart, trajektoria wzrostu liczby użytkowników urządzenia nie była ani stała ani jednostajna, a 30 milionów nowych osób, które zaczęły nosić Apple Watch w 2020 roku prawie przebiło liczbę użytkowników z lat 2015-2017.

Cybart spojrzał również na Apple Watch przez pryzmat bazy użytkowników iPhone’a, co uważa za dobrą bazę dla potencjalnej wielkości rynku Apple Watch, biorąc pod uwagę, że do korzystania z zegarka wymagany jest iPhone. Na podstawie tych danych Cybart uważa, że do końca 2020 roku około 10% użytkowników iPhone’a na całym świecie nosiło Apple Watch.

Na dzień dzisiejszy Apple Watch staje się czwartą co do wielkości bazą użytkowników Apple za iPhonem, iPadem i komputerem Mac, a przy obecnej trajektorii sprzedaży przewyższy liczbę użytkowników komputerów Mac w 2022 roku.

Patrząc dalej w przyszłość, Cybart uważa, że „nic nie stoi na przeszkodzie, aby z biegiem czasu zwiększyć popularność” Apple Watch i przewiduje, że jeśli tylko 35% użytkowników iPhone’a na całym świecie pewnego dnia kupi Apple Watch to baza przekroczyłaby 350 milionów ludzi, czyli dwa i pół razy więcej niż obecna baza użytkowników.

Cybart sugeruje, że Apple Watch mógłby poczynić jeszcze większe postępy, gdyby Apple otworzył go dla użytkowników innych niż iPhone i sugeruje, że przyszłe funkcje urządzenia mogą obejmować rozszerzone zastosowanie uwierzytelniania tożsamości poza komputerami Mac, a ostatnio iPhone’ami, dalszy rozwój funkcji monitorowania zdrowia i jako urządzenie do zbierania informacji i obsługi inteligentnych urządzeń noszonych na twarzy, takimi jak inteligentne okulary.

Apple nigdy nie ujawnił oficjalnych danych dotyczących sprzedaży zegarka Apple Watch, a zamiast tego umieszcza urządzenie w kategorii Urządzenia do noszenia, Dom i Akcesoria (wcześniej znanej jako kategoria „Inne”), która obejmuje również HomePoda mini i wszystkie modele AirPods, w tym AirPods Max.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx