wtorek, 23 kwietnia

Wszystko wskazuje na to, że YouTube testuje tryb obrazu w obrazie (PiP) dla swojej aplikacji na iOS, donosi 9to5Mac. Funkcja ta umożliwi użytkownikom oglądanie filmów z YouTube podczas korzystania z innych aplikacji i została odkryta przez programistę Daniela Younta, który natknął się na nią podczas oglądania transmisji na żywo z YouTube’a na swoim iPadzie.

 

Yount nie był w stanie wymusić trybu PiP w YouTube podczas innych scenariuszy odtwarzania, co sugeruje, że funkcja jest nadal na etapie eksperymentów. Aplikacja YouTube nigdy nie obsługiwała PiP, funkcji, która była dostępna dla użytkowników iPada od iOS 9. Apple ma również wprowadzić PiP na iPhone’a wraz z iOS 14, który ma zostać wydany tej jesieni.

Deweloper Steve Troughton-Smith spekuluje, że wprowadzenie tej funkcji jest częścią umowy między Google i Apple, która zapewnia obsługę kodeka YouTube VP9 do tvOS 14 i ‌iOS 14‌, umożliwiając oglądanie treści YouTube 4K na tych platformach. W każdym razie nie jest jasne, czy PiP będzie dostępny dla wszystkich użytkowników po wprowadzeniu tej funkcji przez YouTube.

Oficjalnie YouTube pozwala użytkownikom na odtwarzanie filmów w tle tylko wtedy, gdy subskrybują YouTube Premium, co oznacza, że PiP może być ograniczone do płatnych użytkowników. YouTube Premium kosztuje 23,99 złotych miesięcznie z miesięcznym okresem próbnym.

Jednak użytkownicy wersji beta iOS 14 mogą nadal oglądać filmy z YouTube w trybie obrazu w obrazie za pośrednictwem przeglądarki Safari.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx