sobota, 24 lutego

Zdjęcia rzekomej instrukcji do niewydanego iPada Air pojawiły się dziś rano w mediach społecznościowych sugerując, że następna opcja iPada ze średniej półki może zawierać wyświetlacz na całym ekranie i będzie pozbawiona przycisku Home, a Touch ID będzie zintegrowany z przyciskiem zasilania.

Zdjęcia pochodzące z chińskiej platformy mediów społecznościowych Xiaohongshu i udostępnione na Twitterze przez DuanRui przedstawiają hiszpańskojęzyczną instrukcję dla iPada Air z ekranem od krawędzi do krawędzi podobnym do iPada Pro.

Instrukcja nie wspomina jednak o Face ID, a zamiast tego instruuje użytkowników, aby aktywowali „Touch ID za pomocą górnego przycisku odblokowującego iPada Air”, nad obrazkiem iPada z zauważalnie dłuższym przyciskiem zasilania.

Na innych stronach instrukcja odwołuje się do łączności USB-C, a nie do Lightning i przedstawia złącze Smart Connector z tyłu urządzenia do podłączenia klawiatury Magic Keyboard i innych kompatybilnych akcesoriów.

Wiele plotek sugeruje, że Apple wypuści nowego iPada w najbliższej przyszłości, ale powstało pewne zamieszanie co do modelu urządzenia, a także rozmiaru jego wyświetlacza.

Anonimowe konto na Twitterze L0vetodream twierdziło, że Apple pracuje nad 11-calowym iPadem Air z wyświetlaczem na pełnym ekranie, który korzysta z zawartej pod ekranem wersji Touch ID, a nie Face ID jak iPad Pro.

W międzyczasie DigiTimes zasugerował, że 10,8-calowy iPad Air pojawi się w drugiej połowie 2020 roku, a analityk Apple Ming-Chi Kuo również spodziewa się, że Apple wypuści 10,8-calowego iPada w drugiej połowie 2020 r. Jednak Kuo nie sprecyzował czy 10,8-calowy iPad to Air czy niedrogi standardowy iPad.

Nie jest wykluczone, że te plotki odnoszą się do tego samego urządzenia pokazanego tutaj, a zamieszanie co do szczegółów wynika z nowatorskiej implementacji Touch ID firmy Apple, która pozwala mu oferować urządzenie średniej klasy z pełnym ekranem i bez wygórowanych kosztów systemu TrueDepth wymaganego dla Face ID.

Warto zauważyć, że jedyną wcześniejszą wzmianką o czytniku Touch ID zintegrowanym z przyciskiem zasilania była notatka badawcza Kuo ze stycznia 2020 roku, w której stwierdzono, że Apple planuje wypuścić iPhone’a LCD z przyciskiem zasilania Touch ID z boku urządzenie w pierwszej połowie 2021 roku.

Krążyły już pogłoski, że następna generacja iPada Air ma mieć port USB-C, taki jak iPad Pro, zamiast portu Lightning i właśnie to tutaj widzimy.

Pod koniec sierpnia Apple zarejestrował siedem nowych iPadów w Eurazjatyckiej Komisji Gospodarczej, z których część może być nowym iPadem Air. Jon Prosser twierdził również, że Apple we wrześniu wyda nieokreślony nowego iPada, o czym poinformuje w komunikacie prasowym. Nie jest jasne, czy dotyczy to iPada Air, ale jest to możliwe, biorąc pod uwagę wcześniejsze pogłoski o premierze iPada Air w drugiej połowie 2020 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx