wtorek, 18 czerwca

Jak donosi Bloomberg, Elon Musk po raz kolejny zmienił decyzję w toczącej się sadze o przejęciu Twittera, wysyłając dziś list do Twittera z propozycją zakupu po pierwotnej cenie.

Musk pierwotnie oferował, że kupi Twittera w kwietniu za 44 miliardy dolarów, co ostatecznie zaakceptował Twitter. Musk w maju „tymczasowo wstrzymał przejęcie” z powodu sporu o liczbę fałszywych lub spamowych kont, które Twitter potwierdził. Twitter podał, że fałszywe konta stanowią mniej niż pięć procent użytkowników, ale Musk nie był przekonany.

W lipcu Musk zdecydował, że nie chce już kupować Twittera i próbował odwołać zakup, twierdząc, że Twitter nie wywiązał się ze swoich zobowiązań umownych i że nie otrzymał odpowiednich informacji biznesowych, o które prosił.

Twitter z kolei złożył pozew, aby zmusić Muska do kontynuowania zakupu, oskarżając go o zniszczenie firmy, zakłócanie jej działalności i niszczenie wartości dla akcjonariuszy. Decyzja Muska o kontynuacji zakupu wyprzedza proces, który miał się rozpocząć 17 października. Wygląda jednak na to, że dojdzie do przejęcia, choć na finalne oświadczenie cierpliwie poczekajmy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx