piątek, 12 kwietnia

Jak informuje Reuterszgodnie z obietnicą, Twitter pozwał Elona Muska, próbując zmusić go do dokonania zakupu Twittera za 44 miliardy dolarów. Twitter w pozwie oskarża Muska o niszczenie firmy, zakłócanie jej działalności i niszczenie wartości dla akcjonariuszy.

W zeszły piątek Musk poinformował Twittera, że wypowiada umowę z powodu „istotnego naruszenia wielu postanowień umowy”. Musk powiedział, że nie wierzy w twierdzenie Twittera, że fałszywe lub spamowe konta stanowią mniej niż pięć procent użytkowników.

Musk twierdził również, że Twitter nie dotrzymał swoich umów, ponieważ nie otrzymał odpowiednich informacji biznesowych, o które prosił, dotyczących danych kont spamowych.

Po tym, jak Musk powiedział, że chce odwołać umowę o fuzji, prezes Twittera, Bret Taylor, powiedział, że zarząd Twittera jest „zaangażowany w zamknięcie transakcji” i planuje podjąć kroki prawne w celu wyegzekwowania umowy.

Musk początkowo zaproponował zakup Twittera za 54,20 dolara za akcję w kwietniu, a Twitter przyjął ofertę. Umowa jest warta 44 miliardy dolarów, chociaż Musk i Twitter mogą uregulować i odwołać zakup, jeśli Musk zapłaci grzywnę w wysokości 1 miliarda dolarów, a Twitter ją zaakceptuje.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx