środa, 17 kwietnia

Connectivity Standards Alliance i jego członkowie, w tym Apple, Google, Amazon, Samsung i inni producenci urządzeń smart dom, ogłosili dziś oficjalne wprowadzenie standardu akcesoriów inteligentnych do domu Matter 1.0.

Firmy, które zgodziły się wspierać Matter, mają teraz wszystkie zasoby, których potrzebują, aby rozpocząć wdrażanie Matter na swoich platformach, więc wkrótce możemy zobaczyć, jak Apple integruje Matter z HomeKit. W rzeczywistości iOS 16.1 już wprowadza podłoże pod Matter, więc może on zostać ogłoszony wraz z wypuszczeniem tej aktualizacji.

Wraz z premierą Matter 1.0 autoryzowane laboratoria testowe są teraz dostępne do certyfikacji produktów, dostępne są narzędzia, a pakiet SDK do projektowania referencyjnego o otwartym kodzie źródłowym jest kompletny. Członkowie stowarzyszenia, którzy mają już wdrożone urządzenia i planują aktualizację swoich produktów za pomocą wsparcia Matter, mogą to zrobić, gdy tylko ich produkty zostaną certyfikowane.

Matter to standard Internetu rzeczy, który ma na celu poprawę interoperacyjności inteligentnych urządzeń między markami, dzięki czemu urządzenia „HomeKit” mogą współpracować z innymi inteligentnymi urządzeniami domowymi Google, Amazona i innych. Matter działa przez Wi-Fi i Thread, przy czym Wi-Fi umożliwia inteligentnym urządzeniom domowym komunikowanie się z chmurą, a Thread oferuje energooszczędną i niezawodną sieć mesh w domu.

The Connectivity Standards Alliance twierdzi, że pierwsza wersja Matter będzie obsługiwać różne produkty inteligentnego domu, takie jak oświetlenie, sterowanie HVAC, zasłony okienne, czujniki bezpieczeństwa i ochrony, zamki do drzwi, urządzenia multimedialne, sterowniki i mosty.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx