poniedziałek, 27 maja

Elon Musk, założyciel i dyrektor generalny Tesli, zaoferował w liście do prezesa zarządu firmy mediów społecznościowych zakup całego Twittera w cenie 54,20 dolarów za akcję czyli w całości za 43 miliardy dolarów.

W przesłanym liście Musk mówi, że po zakupie 9,1% akcji firmy na początku tego miesiąca „oferuje kupno 100% Twittera za 54,20 USD za akcję w gotówce”. Musk kupił prawie 10% giganta mediów społecznościowych i miał zostać członkiem jego zarządu, ale z nieznanych powodów Musk wycofał się.

Musk dalej w liście stwierdza, że Twitter ma „nadzwyczajny potencjał”, który odblokuje. Od czasu dokonania wcześniejszej inwestycji w firmę, Musk napisał, że zdał sobie sprawę, że „firma nie będzie prosperować ani służyć temu imperatywowi społecznemu w swojej obecnej formie”, dodając „Twitter musi zostać przekształcony w firmę prywatną”.

„Moja oferta jest moją najlepszą i ostateczną ofertą i jeśli nie zostanie przyjęta, będę musiał ponownie rozważyć swoją pozycję jako udziałowca” – konkluduje Musk. Musk w ciągu ostatnich kilku miesięcy był głośnym krytykiem Twittera na platformie, kwestionując jego politykę i w pewnym momencie pozornie rozważając, czy trzeba będzie stworzyć nową, konkurencyjną platformę mediów społecznościowych.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx