poniedziałek, 27 maja

Jak informuje agencja Reuters, Elon Musk rezygnuje z zakupu Twittera za 44 miliardy dolarów. Musk powiedział wczoraj wieczorem Twitterowi, że odwołuje umowę z powodu „istotnego naruszenia wielu postanowień umowy”.

W kwietniu Musk zaproponował, że kupi Twittera za 54,20 USD za akcję, a Twitter zgodził się przyjąć ofertę pod koniec kwietnia. Od tego czasu umowa wisiała w powietrzu z powodu problemu ze spamem lub fałszywymi kontami użytkowników.

Musk w maju „tymczasowo wstrzymał” przejęcie Twittera, ponieważ nie wierzył w twierdzenie Twittera, że fałszywe lub spamowe konta stanowią mniej niż pięć procent użytkowników. Musk powiedział wtedy, że „nadal jest zaangażowany w przejęcie”, ale powiedział również, że chciałby zajrzeć do danych dotyczących spamu na Twitterze.

W informacji skierowanej dla Twittera Musk powiedział, że Twitter nie wywiązał się ze swoich zobowiązań umownych oraz że nie otrzymał odpowiednich informacji biznesowych, o które prosił.

Prezes Twittera, Bret Taylor, poinformował, że zarząd Twittera jest „zaangażowany w zamknięcie transakcji” i planuje podjąć kroki prawne w celu wyegzekwowania umowy.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx