niedziela, 19 maja

Apple może wypuścić wraz z iPhone’em 13 poprawioną ładowarkę MagSafe. Nowa wersja tego akcesorium, o numerze modelu A2548, została odkryta w tym tygodniu w dokumentach Federalnej Komisji Łączności przesłanych przez Apple w zeszłym miesiącu.

Akcesoria MagSafe firmy Apple rozwiązują jedną z największych bolączek jakie dotykają ładowania bezprzewodowego. Tutaj urządzenie jest zawsze dobrze ułożone pod ładowanie gdyż przytrzymywane jest przez magnesy. Dodatkowo są również szybsze niż tradycyjne podkładki do ładowania bezprzewodowego.

Wygląda na to, że Apple mógł znaleźć sposób, aby ładowarka MagSafe była jeszcze lepsza dla iPhone’a 13. Zmieniona wersja została niedawno przedłożona do zatwierdzenia przez FCC, a nowy numer modelu sugeruje, że wejdzie ona ze zmianami.

Obecna ładowarka MagSafe, która została wprowadzona na rynek w zeszłym roku wraz z iPhonem 12 posiada numer modelu A2140. Dokumenty identyfikują nowy model jako A2548. Zgodnie z dokumentacją jest przeznaczony do pracy z innymi urządzeniami niż oryginał.

ladowarka-MagSafe

Ładowarka została przetestowana z czterema „nowymi telefonami”, które są uważane za warianty iPhone’a 13. Jest również kompatybilna z modelami iPhone’a A2172, A2176, A2341 i A2342, które wszystkie są wersjami iPhone’a 12. Co ciekawe, modele iPhone’a 12 są opisane w zgłoszeniu jako modele „starsze”. Sugeruje to, że nowa ładowarka będzie działać z iPhonem 12, ale została zaprojektowana specjalnie dla nowego modelu iPhone’a.

Zmiany wprowadzone przez Apple w ładowarce MagSafe dla iPhone’a 13 mogą być drobnymi, wewnętrznymi zmianami, których nawet nie zauważymy. Ale jest szansa, że będą to bardziej oczywiste ulepszenia, dzięki którym ładowarka będzie jeszcze lepsza.

Wcześniejsza plotka głosiła, że Apple planuje wprowadzić silniejsze magnesy do iPhone’a 13, aby zapewnić jeszcze bezpieczniejsze połączenie MagSafe. Umożliwiłoby to ładowarce lepszą pracę z obudowami, które nie są kompatybilne z MagSafe.

Dave Zats, który odkrył to zgłoszenie w FCC sugeruje, że nowa ładowarka mogła zostać zaktualizowana dla nadchodzących AirPods trzeciej generacji, które podobnie jak iPhone mogą łączyć się magnetycznie z ładowarką MagSafe.

Mamy nadzieję, że dowiemy się prawdziwego powodu zmiany ładowarki MagSafe, gdy Apple zaprezentuje iPhone’a 13, co ma nastąpić już w przyszłym tygodniu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx