poniedziałek, 22 kwietnia

Obszerny raport opublikowany na stronie Patently Apple podkreśla trzy nowo złożone wnioski patentowe firmy Apple związane w różny sposób z technologią Thunderbolt. Wśród tematów zwracających największą uwagę są wzmianki o użyciu Thunderbolt w urządzeniach iOS i potencjale jaki to rozwiązanie niesie. 

Według jednego z patentów możliwe by było, „połączenie technologią Thunderbolt przenośnego odtwarzacza multimedialnego z monitorem, komputera z przenośnym odtwarzaczem multimedialnym, lub pomiędzy innymi typami urządzeń.” Korzyścią z obsługi połączeń Thunderbolt w urządzeniach iOS, przynajmniej na początku byłoby zapewnienie szybszego ładowania i przesyłania danych.

Trzy wnioski patentowe dotyczą takich aspektów, jak podstawowe złącze Thunderbolt, sposób ułożenia przewodów w kablu, a także metody postępowania z rozpraszaniem ciepła. Kable Thunderbolt zawierają mnóstwo układów elektronicznych i generują stosunkowo znaczną ilość ciepła. Wnioski patentowe złożone przez Apple omawiają rodzaje przewodów jak i ich materiał, który mogłyby pomóc w odciążeniu wydzielania ciepła. Wnioski opisują także obsługę różnych napięć na kablach Thunderbolt uznając, że może być pożądane, aby przejść na wyższe napięcie w przypadku szybkiego ładowania urządzenia, bądź na niższe jeśli kabel przekazywałby same dane.

Wnioski patentowe są zwykle napisane w jak najszerszym zastosowaniu, by móc przekonać egzaminatora patentu, a więc zapis Apple o „przenośnym odtwarzaczu multimedialnym” może nie szczególnie wskazywać na konkretny produkt. Apple ujawnił w przeszłości wnioski patentowe odnośnie technologii DisplayPort (na których opiera się Thunderbolt), która w obecnej formie jest złączem dokującym w urządzeniach iOS.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx