wtorek, 23 kwietnia

Według Jeffa Pu, analityka technologicznego w firmie inwestycyjnej Haitong International Securities, nowa generacja iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max będzie prawdopodobnie droższa niż poprzednie modele Pro.

W notatce badawczej w tym tygodniu Pu przewidział, że modele iPhone’a 15 Pro odnotują wzrost cen z powodu kilku rzekomych ulepszeń sprzętowych, w tym tytanowej ramki, półprzewodnikowych przycisków dotykowych z silnikami Taptic Engine, chipem A17 Bionic, zwiększoną pamięcią RAM , peryskopowym obiektywem zwiększającym zoom optyczny w modelu Pro Max i nie tylko.

Mówiąc o planowanej podwyżce Pu odnosi się do cen modeli Pro w Stanach Zjednoczonych. W Stanach Zjednoczonych cena modelu Pro zaczyna się od 999 dolarów od czasu premiery iPhone’a X w 2017 roku, a Pro Max od 1099 dolarów od premiery iPhone’a XS Max w kolejnym roku. W Europie ceny wzrosły już kilkukrotnie w związku ze słabszym kursem dolara do Euro, ale podwyżka cen w Stanach Zjednoczonych może oczywiście odbić się na kolejnej podwyżce również w Europie i w Polsce.

Wzrost cen w USA jest prawdopodobny, biorąc pod uwagę ponadprzeciętne stopy inflacji w tym kraju. Apple utrzymał niezmienione ceny początkowe przez sześć kolejnych generacji modeli Pro, ale ceny prawdopodobnie będą musiały w końcu wzrosnąć, aby firma mogła utrzymać marże zysku. Nie jest jasne, czy standardowy iPhone 15 i iPhone 15 Plus również odnotują wzrost cen w stosunku do iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Plus.

Oczekuje się, że Apple ogłosi serię iPhone’a 15 tradycyjnie we wrześniu. Mówi się, że wszystkie cztery urządzenia mają port USB-C, Dynamic Island i nieco bardziej zakrzywioną ramkę, a ponad 10 dodatkowych funkcji i zmian dotyczy modeli Pro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx