poniedziałek, 4 marca

Zgodnie z najnowszym raportem Bloomberga, w związku ze spadającymi przychodami, Apple zdecydował się rozszerzyć zamrożenie zatrudnienia na dodatkowych stanowiskach. Firma planuje również opóźnić wypłaty premii dla niektórych pracowników.

Apple pod koniec zeszłego roku wstrzymał rekrutację na większość stanowisk poza badaniami i rozwojem, aby obniżyć koszty, po spowolnieniu rekrutacji i wydatków w lipcu ubiegłego roku. W tamtym czasie wstrzymanie zatrudnień nie dotyczyło zespołów pracujących nad przyszłymi urządzeniami i długoterminowymi inicjatywami Apple, ale zamrożenie dotyczy teraz większej liczby miejsc pracy. Apple pozostawia otwarte stanowiska po dobrowolnym odejściu pracowników z firmy aby zmniejszyć liczbę pracowników.

Oprócz spowolnienia rekrutacji, Apple planuje zmniejszyć częstotliwość premii dla niektórych pracowników korporacyjnych. Apple zwykle zapewnia premie i promocje raz lub dwa razy w roku, w zależności od działu, z dodatkowymi pieniędzmi wypłacanymi w kwietniu i październiku, ale firma całkowicie przechodzi na harmonogram premii raz w roku. Wypłaty premii zostaną przyznane w październiku wszystkim zespołom, a pracownicy nadal otrzymają pełne premie.

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook, również otrzyma w tym roku niższe wynagrodzenie i ma otrzymać 49 milionów dolarów wynagrodzenia, premii i nagród w postaci akcji, co stanowi spadek o około 50 procent z 99 milionów dolarów, które otrzymał w 2022 roku.

W przeciwieństwie do wielu firm technologicznych, Apple nie ogłosił zwolnień, skupiając się zamiast tego na ograniczeniu zatrudnienia. Twitter zwolnił tysiące pracowników po przejęciu przez Elona Muska, a tylko w tym tygodniu Facebook ogłosił plany zwolnienia około 10 000 pracowników. Microsoft zwolnił w tym miesiącu zespół ds. etyki AI po kilku wcześniejszych zwolnieniach, podczas gdy firma macierzysta Google Alphabet zwolniła w styczniu 12 000 pracowników.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx