poniedziałek, 22 kwietnia

Pierwsze benchmarki iPada Air 4, które pojawiły się w miniony weekend, dały pierwsze spojrzenie na wydajność chipa A14 Bionic. Oprócz tego ujawniły także inną ciekawostkę.

Benchmarki pokazały także fakt, że nowy iPad Air 4, które już wkrótce ma trafić na rynek posiada 4GB pamięci RAM. To o 1 GB więcej w porównaniu z iPadem Air poprzedniej generacji, który miał procesor A12 Bionic, ale mniej pamięć RAM dostępna w modelach iPada Pro. Wszystkie modele tegorocznych iPadów Pro mają 6 GB pamięci RAM.

Wraz ze zwiększeniem pamięci RAM i lepszą wydajnością układu A14, nowy iPad Air jest nieco szybszy niż model poprzedniej generacji, a ponadto ma konstrukcję z pełnym wyświetlaczem pozbawionym wycięcia i czytnikiem Touch ID po raz pierwszy wbudowanym w przycisk zasilania.

Co warto podkreślenia, wyniki testów sugerują, że inna urządzenia wyposażone w ten sam chip A14 czyli prawdopodobnie tegoroczna linia iPhone’ów 12 firmy Apple, również doświadczą znacznej poprawy szybkości. A14 to krok naprzód pod względem wydajności, ponieważ jest to pierwszy chip Apple zbudowany w mniejszym procesie 5-nanometrowym. Zmniejszone rozmiary węzłów skutkują wyższą mocą chipów, które zużywają mniej energii, zwiększając żywotność i szybkość baterii. Oczekuje się, że 5-nanometrowe chipy z serii A będą również używane w nadchodzących komputerach Mac z Apple Silicon, chociaż komputery Mac mogą korzystać z ulepszonego wariantu A14X, który jest jeszcze szybszy.

Apple planuje wypuścić nowego iPada Air z chipem A14 jeszcze w październiku, chociaż konkretna data nie została ogłoszona. Można podejrzewać, że nowy iPad Air pojawi się po debiucie nowych modeli iPhone’a 12, ponieważ tablet zawiera nową technologię (chip A14), której Apple może nie chcieć dokładnie odkrywać przed debiutem swoich flagowych iPhone’ów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx