poniedziałek, 17 czerwca

Instagram dodał w swojej aplikacji iOS nową opcję, która pozwala użytkownikom ukryć liczbę polubień i wyświetleń postów innych osób, a także te same liczby wyłączyć we własnych postach.

Nowe opcje zostały wprowadzone w celu „obniżenia ciśnienia w doznaniach ludzi” na platformie, poinformowała firma zajmująca się mediami społecznościowymi należąca do Facebooka. Instagram testował te opcje w kilku krajach od 2019 roku, ale od środy wprowadził je na całym świecie.

Instagram powiedział, że jego testy wykazały, że usuwanie polubień miało niewielki wpływ na zachowanie i samopoczucie użytkowników, mimo że korzystanie z platformy łączone jest często z lękiem i złym zdrowiem psychicznym. Poniższe kroki opisują, gdzie można znaleźć nowe opcje w aplikacji mobilnej Instagram.

Jak ukryć liczbę polubień i wyświetleń nowego postu? W tym przypadku opcja ukryta jest w ostatnim oknie jakie ukazuje się Wam przed opublikowaniem posta. Należy wejść w ustawienia zaawansowane

Włączając tę funkcję, zobaczycie nazwę obserwującego użytkownika, który polubił Twój post, oraz innych, zamiast liczby wskazującej liczbę polubień.

Zacznijcie jak zwykle tworzenie nowego postu na Instagramie, aż dojdziecie do ostatniego menu przed udostępnieniem.
Dotknijcie opcji Ustawienia zaawansowane u dołu ekranu. Tam zobaczycie jako pierwszą opcję możliwość przestawienia suwaka wyłączającego pokazywanie polubień.

Jak ukryć liczbę polubień i wyświetleń w istniejącym poście? Tu działanie jest znacznie prostsze. Wchodząc w dowolny opublikowany już post musicie kliknąć w trzy kropki w prawym górnym rogu posta. To otworzy Wam menu w którym zobaczycie opcję „Ukryj liczbę polubień”

Jak ukryć liczbę polubień i wyświetleń w postach innych użytkowników? Tutaj ustawienie odbywa się już z poziomu ustawień Waszego konta. Musicie kliknąć w Wasze zdjęcie profilowe, następnie w trzy poziome kreski i wejść w Ustawienia. Tam wybieracie podmenu Prywatność, dalej Posty i wchodząc tam na samej górze zobaczycie opcję wyłączenia polubień i wyświetleń.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx