piątek, 12 kwietnia

Apple zorganizował dziś doroczne zgromadzenie akcjonariuszy, podczas którego dyrektor generalny Apple Tim Cook po raz kolejny skomentował plany Apple dotyczące sztucznej inteligencji.

Cook powiedział, że w 2024 roku firma „wprowadzi nowe możliwości” w dziedzinie generatywnej sztucznej inteligencji. „Wierzymy, że odblokuje to możliwości transformacji dla naszych użytkowników” – powiedział Cook.

W ostatnich miesiącach Cook wydał kilka oświadczeń na temat ambicji Apple w zakresie sztucznej inteligencji. W listopadzie powiedział, że Apple „całkiem sporo inwestuje” w sztuczną inteligencję, a w lutym stwierdził, że firma poświęca „ogromną ilość czasu i wysiłku” na sztuczną inteligencję, a więcej szczegółów ma zostać ujawnionych jeszcze w tym roku .

Wiele plotek głosi, że Apple doda nowe funkcje generatywnej sztucznej inteligencji do iOS 18 i planuje wykorzystać sztuczną inteligencję do zwiększenia możliwości wielu wbudowanych aplikacji na iOS.

Poza komentarzami Cooka na temat sztucznej inteligencji zgromadzenie akcjonariuszy przebiegło normalnie. Jak informuje Bloomberg, akcjonariusze odrzucili propozycję zwrócenia się do Apple o raport dotyczący przejrzystości sztucznej inteligencji zawierający szczegółowe informacje na temat tego, czy sztuczna inteligencja jest wykorzystywana w sposób etyczny.

Zatwierdzono plany wynagrodzeń zarządu i kadry kierowniczej Apple, ale nie zaakceptowano żadnych propozycji akcjonariuszy. Z zarządu Apple mają odejść Al Gore i James Bell, a dołączy do niego była dyrektor naczelna Aerospace Corp. Wanda Austin.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx