poniedziałek, 27 maja

Najnowsza wersja beta systemu watchOS 10 dodała do Apple Watch obsługę nadchodzącej funkcji NameDrop zauważył deweloper Aaronp613.

NameDrop jest jedną z główną nowych funkcji AirDrop jaka ma zostać dodana do ‌iOS 17‌. Zamiast wpisywać ręcznie numer nowego kontaktu, wystarczy że osoba która chce nam przekazać swój numer telefonu po prostu przytrzyma iPhone’a w pobliżu naszego iPhone’a, aby wymienić się danymi kontaktowymi.

Połączenie dwóch urządzeń spowoduje automatyczne wyświetlenie interfejsu udostępniania kontaktów, a dotknięcie wyskakującego okienka pokaże informacje kontaktowe osoby i jej plakat kontaktowy, z opcjami „Tylko odbiór” lub udostępnienie własnych informacji kontaktowych w odpowiedzi.

NameDrop będzie działał między dwoma iPhone’ami z systemem ‌‌iOS 17‌ oraz między iPhone’em‌ z iOS 17‌‌ a Apple Watch z systemem watchOS 10. Jak pokazano w powyżej klipie wideo, działa również między dwoma zegarkami Apple za pośrednictwem nowej opcji udostępniania My Card w aplikacji Kontakty lub dotykając komplikacji tarczy zegarka Moja Wizytówka.

Oczekuje się, że Apple ogłosi ostateczne szczegóły i daty premiery ‌iOS 17‌ i powiązanych aktualizacji systemu operacyjnego podczas nadchodzącej konferencji połączonej z prezentacją iPhone’a 15, która odbędzie się prawdopodobnie 12 września.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx