sobota, 15 czerwca

Według Marka Gurmana z Bloomberga, doroczna konferencja Apple powiązana z prezentacją nowych modeli iPhone’a ma odbyć się we wtorek 12 września lub w środę 13 września. Przy zwykłym harmonogramie Apple, przedsprzedaż nowych iPhonów ruszyła by kilka dni później, w piątek, 15 września, a oficjalna premiera tydzień później, 22 września.

Apple zazwyczaj organizuje swoją pierwszą jesienną konferencję w pierwszych dwóch tygodniach września, co umożliwia wprowadzenie na rynek nowych iPhone’ów i zaksięgowanie znacznych przychodów przed zakończeniem trzeciego kwartału. Pojawiły się jednak pogłoski o wyzwaniach produkcyjnych, co może oznaczać, że niektóre modele będą miały bardzo ograniczone dostawy lub nawet nieco późniejszą premierę.

Raport 9to5Mac z zeszłego tygodnia twierdził, że wielu operatorów zablokowało pracownikom możliwość wzięcia urlopu w środę, 13 września, w oczekiwaniu na „ważne ogłoszenie dotyczące smartfonów”. Nie jest do końca jasne, dlaczego ograniczenie to dotyczy właśnie dnia samej prezentacji ponieważ najwięcej pracy jest zazwyczaj w dniu przyjmowania zamówień przedsprzedażowych, nie mniej jest to zgodne z harmonogramem ogłoszonym dziś przez Gurmana.

Konferencje Apple związane z prezentacją iPhone’a najczęściej odbywają się we wtorki, z wyjątkiem tygodni, które zbiegają się ze Świętem Pracy w Stanach Zjednoczonych, a to przypada w tym roku 4 września. W takich sytuacjach konferencje odbywają się zwykle w środy, aby umożliwić mediom dotarcie na miejsce bez ingerencji w święto. Biorąc pod uwagę, że w tym roku drugi tydzień nie obejmuje Święta Pracy, przemawiałoby to za wtorkowym terminem 12 września, ale nie jest wykluczone, że Apple z jakiegoś powodu zdecyduje się na środowa konferencję.

Apple zwykle wysyła zaproszenia do mediów z mniej więcej tygodniowym wyprzedzeniem, więc mamy jeszcze trochę czasu, zanim otrzymamy oficjalne potwierdzenie daty wydarzenia, ale dodatkowe plotki, które dadzą więcej informacji prawdopodobnie pojawią się jeszcze w tym miesiącu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx