poniedziałek, 24 czerwca

Game Center

Sześć lat po debiucie Game Center w iOS 4 został on po cichu usunięty z mobilnego systemu operacyjnego firmy Apple, co zauważyło kilku pierwszych testerów beta iOS 10. Mimo, że firma dała użytkownikom możliwość usunięcia niektórych swoich zainstalowanych aplikacji z nowym iOS wydaje się, że Game Center został usunięty trwale. Niejasne jest jednak, czy aplikacja może być udostępniona do pobrania z App Store, gdy iOS 10 pojawi się oficjalnie jesienią tego roku.

Wygląda jednak na to, że Game Center nie zniknął jeszcze całkowicie jako usługa. W informacjach do pierwszej wersji beta iOS 10, Apple wyjaśnia, że jeśli deweloper chce wprowadzić ranking na zasadach Game Center będzie musiał wdrożyć własny interfejs rankingu używając GameKit.

Kiedy wprowadzono Game Center, Apple pozycjonował go jako miejsce gdzie użytkownicy będą mogli gromadzić wyniki wszystkich swoich gier na iOS, chociaż nie każda gra obsługiwała aplikację Apple. Game Center tworzył profil, zbierał wyniki, aktualizacje statusów znajomych z ostatnio granych gier, a także kartę, która śledziła gry używane przez znajomych w systemie asynchronicznej funkcji multiplayer.

Jeden z użytkowników Twittera słusznie jednak dziś wskazał, że „Game Center” został wymieniony z nazwy w czasie sekcji poświęconej watchOS 3 na wczorajszej konferencji. Co to oznacza dla przyszłości serwisu, zarówno dla iOS jak i watchOS wciąż pozostaje niejasne.

watchOS-game-center-800x556

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx