piątek, 9 grudnia

powiadomienia iOS10

Pomimo tego, że Apple zaprezentował nowe, bogatsze powiadomienia w iOS 10 podczas WWDC na iPhone’ie 6S, firma potwierdziła w notatce beta, że urządzenia bez technologii wykrywania siły nacisku na ekran czyli bez 3D Touch również otrzymają tego typu powiadomienia. Mimo to, że funkcja ta w pierwszej wersji beta iOS 10 jest udostępniona i zoptymalizowana dla iPhone’a 6S i 6S Plus, to w ostatecznej wersji pojawi się również na starszych modelach iPhone’a.

iOS-10-rich-notifications-800x783

„Wsparcie dla bogatszych powiadomień jest zoptymalizowane pod kątem 3D Touch, a w iOS 10 beta 1 funkcja ta jest dostępna tylko w iPhone’ie 6S i iPhone’ie 6S Plus. Przyszłe wersje beta zapewnią dostęp do tej funkcjonalności dla użytkowników modeli iPhone’a bez obsługi 3D Touch.”

Funkcja bogatszych powiadomień ma być sposobem w jaki użytkownicy mogą zajrzeć do aplikacji bez konieczności poruszania się po odblokowanym iPhone’ie i szukania aplikacji na swoim ekranie głównym. Na iPhone’ie 6S i 6S Plus, prosty gest 3D Touch może poszerzyć wiadomości o pełną klawiaturę do wpisania odpowiedzi. Z informacji Apple dodanej jako notatka dla deweloperów nie jest zbyt jasne, jak ta funkcja będzie działać na iPhone’ie bez 3D Touch, choć prawdopodobna będzie to jakaś forma dłuższego przytrzymania ekranu.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Salich
Tomasz Salich
6 lat temu

Literówka się wkradła w ostatnim zdaniu – forma a nie firma. Pozdro!

MacMax
MacMax
6 lat temu

I nie tylko do starszych urządzeń bo np. iPhone SE jest nowszy od 6s a nie ma 3D Touch 😉

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx