czwartek, 25 lipca

macos-sierra-release-date-fall-610x244

W Safari 10, dodanym do najnowszego MacOS Sierra, Apple planuje wyłączyć domyślnie typowe wtyczki takie jak Adobe Flash, Java, Silverlight i QuickTime w celu skoncentrowania się na zawartości HTML5 oraz poprawy ogólnej przeglądania internetu.

Jak wyjaśnia deweloper Apple Ricky Mondello we wpisie na blogu WebKit, gdy strona oferuje treści Flash i HTML5, Safari będzie zawsze dostarczać bardziej nowoczesne rozwiązanie w postaci HTML5. Na stronie internetowej, która wymaga do działania wtyczki Adobe Flash, użytkownik może ją aktywować za pomocą jednego kliknięcia, podobnie jak w przeglądarce Google Chrome.

webpluginssafari10-800x546

Safari 10 zawiera również polecenie odświeżania stron z zainstalowanymi aktywnymi wtyczkami, aby zapewnić użytkownikom dodatkowe opcje kontrolowania treści, które są wyświetlane. W preferencjach zabezpieczeń Safari dodano także preferencje dotyczące wyboru, które wtyczki mają być włączone dla poszczególnych stron internetowych.

Apple zaleca developerom wprowadzanie technologii wbudowanych w Safari, aby uniknąć zmuszania użytkowników do aktywacji wtyczek.

Wtyczki takie jak Adobe Flash i Java są problematyczne dla Apple, wymagając częstych poprawek zabezpieczeń, a firma musi walczyć o aktualizacje łatające niekończące się strumienie luk. Apple od dawna ma politykę blokowania starszych wersji wtyczek internetowych, a jego zmiany w Safari 10 to kolejny impuls w kierunku wycofywania starszej technologii.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx