poniedziałek, 27 maja

Firma Apple udostępniła dziś publicznym testerom szóste wersje beta nadchodzących aktualizacji iOS 14 i iPadOS 14, tydzień po udostępnieniu piątej wersji beta i ponad dwa miesiące po zaprezentowaniu nowego oprogramowania podczas konferencji otwierającej WWDC.

Publiczni beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie beta testów Apple, mogą pobrać aktualizacje iOS / ‌iPadOS‌ 14 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu z witryny Public Beta na urządzeniu z systemem iOS.

iOS 14 wprowadza zmiany na ekranie głównym, w tym obsługę widżetów. Widżety można teraz umieszczać tuż obok aplikacji, a wprowadzając widżety Apple stworzył również swoje widżety z domyślnych aplikacji i umożliwia ich dostosowywanie w trzech rozmiarach.

Widżety można umieścić w dowolnym miejscu na dowolnej stronie aplikacji. Wraz z widżetami Apple wprowadził bibliotekę aplikacji, która jest interfejsem wyświetlającym wszystkie aplikacje na telefonie iPhone zarówno w inteligentnych folderach, które są tworzone automatycznie jak i na liście alfabetycznej.

Dzięki bibliotece aplikacji, która zapewnia dostęp do wszystkich aplikacji, istnieje teraz możliwość ukrycia całych stron aplikacji na iPhonie, dzięki czemu można uniknąć bałaganu na ekranie głównym.

Firma Apple pracowała nad tym, aby interfejs iPhone’a był bardziej kompaktowy, a przychodzące połączenia telefoniczne i żądania Siri nie zajmują już całego ekranu i są zamiast tego prezentowane w stylu banera.

Dostępny jest również tryb Obraz w obrazie do oglądania filmów lub używania FaceTime podczas robienia czegoś innego w tym samym czasie na iPhonie. Aplikacja Wiadomości ma nowe funkcje koncentrujące się na rozmowach grupowych, takich jak przypięte rozmowy, wzmianki i odpowiedzi w tekście.

W miarę upływu okresu testów beta zmiany stają się coraz mniejsze i mniej zauważalne, Szósta wersja beta ma kilka drobnych poprawek i dodatków, ale nie ma żadnych większych zmian w aktualizacji. Poniżej wymieniliśmy wszystkie nowości znalezione w szóstej wersji beta systemu iOS 14:

  • Wygląd selektora czasu – interfejs selektora czasu, dostępny w aplikacji Zegar podczas ustawiania alarmu i innych miejscach w iOS otrzymał niewielką modyfikację wyglądu, która dodaje pomarańczowe pole w obrębie czasu, aby było bardziej oczywiste, że można tam zmienić czas.
  • Dźwięk przestrzenny – Dźwięk przestrzenny, funkcja, która przenosi dźwięk przestrzenny do AirPods Pro, nie została jeszcze zaimplementowana, ale wydaje się, że Apple przygotowuje się do dodania tej funkcji do ‌iOS 14‌ i ‌AirPods Pro‌. W dzisiejszej wersji beta dostępny jest nowy przełącznik dźwięku przestrzennego w sekcji Dostępność w aplikacji Ustawienia. Po wybraniu AirPods u dołu ekranu znajduje się przełącznik „Śledź iPhone’a”. Funkcja „Śledź iPhone’a”‌ sprawia, że dźwięk w obsługiwanych filmach i programach telewizyjnych brzmi tak, jakby pochodził z telefonu podążając za ruchem głowy. Jest też nowy kod i komunikaty wewnętrzne związane z funkcją dźwięku przestrzennego. Chociaż ten przełącznik jest dostępny, dźwięk przestrzenny nie jest jeszcze funkcjonalny.

  • Ekran powitalny Map – w aplikacji Mapy pojawił się nowy ekran powitalny, który informuje (na razie jeszcze po angielsku) o nowych funkcjach
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx