wtorek, 3 października

Firma Apple udostępniła dziś nowe publiczne wersje beta nadchodzących aktualizacji iOS 14 i iPadOS 14 swojej publicznej grupie testującej. Dzisiejsze wersje oprogramowania, które Apple określa jako piąte wersje beta, aby utrzymać je na równi z wersjami beta dla deweloperów, są w rzeczywistości czwartymi wersjami beta, które Apple dostarczył publicznym testerom i pojawiają się dwa tygodnie po poprzedniej wersji.

Publiczni beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie beta testów Apple, mogą pobrać aktualizacje iOS / ‌iPadOS‌ 14 bezprzewodowo po zainstalowaniu odpowiedniego certyfikatu z witryny Public Beta na urządzeniu z systemem iOS.

iOS 14 wprowadza zmiany na ekranie głównym, w tym obsługę widżetów. Widżety można teraz umieszczać tuż obok aplikacji, a wprowadzając widżety Apple stworzył również swoje widżety z domyślnych aplikacji i umożliwia ich dostosowywanie w trzech rozmiarach.

Widżety można umieścić w dowolnym miejscu na dowolnej stronie aplikacji. Wraz z widżetami Apple wprowadził bibliotekę aplikacji, która jest interfejsem wyświetlającym wszystkie aplikacje na telefonie iPhone zarówno w inteligentnych folderach, które są tworzone automatycznie jak i na liście alfabetycznej.

Dzięki bibliotece aplikacji, która zapewnia dostęp do wszystkich aplikacji, istnieje teraz możliwość ukrycia całych stron aplikacji na iPhonie, dzięki czemu można uniknąć bałaganu na ekranie głównym.

Firma Apple pracowała nad tym, aby interfejs iPhone’a był bardziej kompaktowy, a przychodzące połączenia telefoniczne i żądania Siri nie zajmują już całego ekranu i są zamiast tego prezentowane w stylu banera.

Dostępny jest również tryb Obraz w obrazie do oglądania filmów lub używania FaceTime podczas robienia czegoś innego w tym samym czasie na iPhonie. Aplikacja Wiadomości ma nowe funkcje koncentrujące się na rozmowach grupowych, takich jak przypięte rozmowy, wzmianki i odpowiedzi w tekście.

W miarę upływu okresu testów beta zmiany stają się coraz mniejsze i mniej zauważalne, ale w trzeciej wersji beta wciąż pojawiają się godne uwagi nowe funkcje, które opiszemy poniżej.

  • Prywatność w widżetach – w przypadku aplikacji korzystających z lokalizacji pojawia się teraz wyskakujące okienko z pytaniem, czy chcesz, aby widżety dla tych aplikacji również korzystały z danych lokalizacji. Widżety mogą używać danych o lokalizacji do 15 minut po aktywacji, a ustawienia prywatności usług lokalizacji dla aplikacji wspominają teraz o „widżetach”.
  • Ustawienie budzika – Podczas ustawiania alarmu w aplikacji Zegar możesz teraz przesuwać palcem po tarczy zegara w dół w górę, aby ustawić czas zamiast wpisywać go. Jest znacznie mniejszy niż koło w iOS 13.6 jednak nadal można po prostu wpisać godzinę.
  • Powiadomienia o narażeniu – Interfejs powiadomień o narażeniu zmienił się w ‌iOS 14‌ beta 5. Stuknięcie w „Włącz powiadomienia o narażeniu” powoduje wyświetlenie opcji wyboru kraju, regionu lub stanu i poinformuje Cię, czy aplikacja powiadamiająca o narażeniu jest dostępna dla Twojego kraju. Ten interfejs różni się od interfejsu iOS 13.6 i interfejsu dostępnego w ‌iOS 14‌ beta 4.
  • Ukryte albumy ze zdjęciami – w zdjęciach jest nowe ustawienie Ukryty album, które po włączeniu powoduje, że Ukryty album w Zdjęciach jest ukrywany na liście Albumów. Ukryty album pozostaje dostępny w selektorze obrazów.
  • Poprawki widżetów – poprawiony został widżet, który aktualizowany jest w bardziej odpowiednich odstępach czasu, a „widżety” są teraz blokowane dla czasu przed ekranem, gdy aplikacja nadrzędna jest zablokowana
  • Ładowanie baterii – w aplikacji Ustawienia w obszarze Bateria sekcja Ostatni poziom naładowania została nieco poprawiona. Zamiast wyświetlać ostatni poziom naładowania po prawej stronie interfejsu, status jest teraz wyświetlany z napisem Last Charged, aby ułatwić sprawdzenie na pierwszy rzut oka.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx