piątek, 12 kwietnia

Eufy, marka firmy Anker zajmująca się zabezpieczaniem domu zaprezentowała dziś Smart Drop, nową inteligentną, zewnętrzną skrzynkę pocztową, która jest wyposażona we wbudowaną kamerę i zaawansowane funkcje rozpoznawania twarzy, aby zapewnić większe bezpieczeństwo dostaw paczek.

Wykonana ze stali węglowej Smart Drop to skrzynka na paczki, która znajduje się na zewnątrz domu i zapewnia bezpieczne miejsce dla doręczycieli do umieszczania paczek, aby nie zostały skradzione z progu.

W zestawie znajduje się kamera 1080p z polem widzenia 160 stopni, która ma również noktowizor do całodobowego nadzoru. Wykrywanie twarzy i ruchu informuje o nadejściu dostawcy, a skrzynkę można otworzyć na wiele sposobów, w tym za pomocą kodu PIN i zdalnego otwierania za pomocą aplikacji Eufy.

Kamera jest odporna na warunki atmosferyczne, posiada klasę odporności na wodę i kurz IP65 oraz wewnętrzny system odprowadzania wody. Materiał wideo można przechowywać lokalnie lub w chmurze, a Smart Drop można przymocować do podłogi lub ściany.

Eufy nie planuje niestety dodać obsługi HomeKit do pierwszej generacji Smart Drop, ale skrzynka działa zarówno z Alexą jak i Asystentem Google. Wyjmowany akumulator zapewnia trzy miesiące żywotności akumulatora przed koniecznością ponownego naładowania. Nie ma potrzeby podłączania Smart Drop do zasilania.

Aby ułatwić kurierom i listonoszom korzystanie ze skrzynki, zastosowano w niej komunikaty głosowe i świetlne oraz naklejkę z instrukcją. Smart Drop ma 25,6 cala wysokości, 17,7 cala długości i 15 cali szerokości, a całkowita pojemność wynosi 68 litrów.

Eufy oferuje Smart Drop na Kickstarterze, z ceną zaczynającą się od 149 dolarów za podstawowy SmartDrop i 199 dolarów za SmartDrop Pro, który obejmuje Security HomeBase 2 do przechowywania lokalnego, wsparcie Alexa/Asystenta Google i rozbudowane powiadomienia. Eufy planuje rozpocząć dostarczanie Smart Drop w przyszłym roku, a dostawy mają rozpocząć się w czerwcu 2021 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx