czwartek, 18 kwietnia

Apple ogłosił dziś rozszerzenie funkcji Alarmowych połączeń SOS przez satelitę i Znajdź przez satelitę na Wielką Brytanię, Francję, Niemcy i Irlandię.

Użytkownicy iPhone’a 14 mogą teraz łączyć się ze służbami ratunkowymi, gdy zasięg sieci komórkowej i Wi-Fi jest niedostępny, a połączenia z funkcji Alarmowe SOS przez satelitę będą kierowane do lokalnych służb ratunkowych.

Funkcja Alarmowe SOS przez satelitę firmy Apple jest dostępna dla wszystkich użytkowników iPhone’a 14‌ z systemem iOS 16.1 w obsługiwanych krajach i można z niej korzystać bezpłatnie przez dwa lata. Została zaprojektowana, aby umożliwić użytkownikom iPhone’a wykonywanie połączeń alarmowych za pomocą łączności satelitarnej na zewnątrz, gdy połączenie komórkowe lub Wi-Fi nie są dostępne.

Apple twierdzi, że wraz z wydaniem iOS 16.2 użytkownicy, którzy wybiorą lokalny numer służb ratunkowych, zostaną automatycznie przekierowani na 112, europejski numer alarmowy. Jeśli połączenie nie zostanie zrealizowane z powodu braku dostępności sieci komórkowej lub Wi-Fi połączenie zostanie przeprowadzone z wykorzystaniem awaryjnego SOS przez satelitę, nawet jeśli nie wybierają numeru 112.

Połączenia Apalrmowe SOS przez satelitę został uruchomione w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w zeszłym miesiącu, a Apple powiedział wówczas, że w grudniu rozszerzy się na Francję, Niemcy, Irlandię i Wielką Brytanię. Według Apple wsparcie dla większej liczby krajów nastąpi w przyszłym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx