środa, 17 kwietnia

Apple wypuścił dziś system macOS 13.1 Ventura, najnowszą wersję systemu operacyjnego działającego na komputerach Mac. macOS Ventura 13.1 pojawia się ponad miesiąc po premierze macOS 13 Ventura.

Aktualizację ‌‌macOS Ventura‌‌ można pobrać na wszystkie kwalifikujące się komputery Mac, korzystając z sekcji Uaktualnienia w Ustawieniach systemowych. Apple wydała również macOS Big Sur 11.72 i macOS Monterey 12.6.2 dla użytkowników komputerów Mac, którzy nie mogą zainstalować systemu macOS Ventura.

System macOS Ventura 13.1 wprowadza aplikację Freeform – idealne narzędzie do przeprowadzania burz mózgów oraz realizowania swoich pomysłów. To wydanie zawiera także inne funkcje i poprawki błędów dotyczące Maca.

Freeform

  • Freeform to nowa aplikacja do twórczej pracy ze znajomymi i współpracownikami na Macu, iPadzie i iPhonie
  • wszechstronny obszar roboczy umożliwia dodawanie plików, obrazków, naklejek i innych rzeczy

To uaktualnienie zawiera także nastepujące udoskonalenia i poprawki błędów:

  • ulepszone wyszukiwania w Wiadomościach pozwala znajdować zdjęcia na podstawie ich zawartości (np. psów, samochodów, osób lub tekstu)
  • wyświetlane na żywo kursory uczestników w aplikacji Notatki informują o zmianach dokonywanych przez inne osoby w udostępnionych notatkach
  • odtwarzanie dźwięku w aplikacji Znajdź może pomóc zlokalizować znajdujące się w pobliżu AirTagi, etui AirPods Pro 2 oraz akcesoria Znajdź
  • poprawiono błąd w wyniku którego część notatek nie była synchronizowana z iCloud po wprowadzeniu zmian
  • poprawiono błąd, który mógł uniemożliwiać korzystanie z klawiatury i myszy w niektórych aplikacjach i grach
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx