poniedziałek, 27 maja

Apple udostępnił dziś zaktualizowany Podręcznik Użytkownika dotyczący bezpieczeństwa osobistego, który służy jako źródło dla każdego, kto jest zaniepokojony lub doświadcza nadużyć, prześladowania lub nękania za pomocą technologii.

Nowy przewodnik jest obecnie dostępny na stronie internetowej Apple tylko w języku angielskim, ale zapewne zostanie przetłumaczony na polski, wraz ze spisem treści i narzędziem wyszukiwania oraz jako plik PDF do pobrania.

Przewodnik opisuje funkcje bezpieczeństwa osobistego, które są wbudowane w urządzenia Apple, z nowo dodaną sekcją dotyczącą AirTagów w następstwie doniesień o wykorzystywaniu ich jako akcesorium do śledzenia osób bez ich zgody.

Chociaż wiele informacji w przewodniku jest wiedzą dość oczywistą dla doświadczonych użytkowników Apple, warto go przejrzeć aby zapoznać się z pomocnymi wskazówkami dotyczącymi kontroli nad dostępem do Waszej lokalizacji, blokowania nieznanych prób logowania, unikania fałszywych próśb o udostępnienie informacji, ustawienia uwierzytelniania dwuskładnikowego, zarządzania ustawieniami prywatności i nie tylko.

Apple informuje, że przewodnik będzie nadal regularnie aktualizowany, więc warto dodać do ulubionych, aby być na bieżąco z najnowszymi wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa osobistego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx