piątek, 1 marca

Apple zwiększa bezpieczeństwo AirTags, aby zapobiec niechcianemu śledzeniu osób za pomocą urządzenia powiedział Apple dla CNET. W związku z tym Apple zaczął wysyłać bezprzewodowo aktualizacje do AirTags, które skrócą czas, po którym nieznany AirTag ostrzeże jeśli jest w Twoim posiadaniu.

W chwili obecnej AirTags odtwarza dźwięk po trzech dniach przebywania z dala od właściciela. Po aktualizacji, AirTags zacznie wydawać dźwięk w losowym czasie po ośmiu godzinach i w ciągu 24 godzin.

Apple pracuje również nad stworzeniem aplikacji dla urządzeń z Androidem, która pozwoli im wykryć nieznany AirTag, który podróżuje z nimi, co uniemożliwi wykorzystywanie AirTags do śledzenia użytkowników Androida.

AirTags mają na celu odtwarzanie dźwięku, gdy znajdują się z dala od właściciela, a także ostrzegają właścicieli iPhone’a, jeśli w pobliżu znajduje się nieznany lokalizator, ale Apple został skrytykowany, ponieważ jego środki zapobiegające prześladowaniu nie idą wystarczająco daleko. Geoffrey Fowler z Washington Post napisał w maju artykuł, w którym nakreślił, w jaki sposób AirTags mogą być wykorzystywane do ukrytego stalkingu, a jednym z głównych zarzutów był brak alertów dla użytkowników.

Inna kwestia poddana krytyce to fakt, że trzydniowy licznik dźwięku w AirTags resetuje się, gdy znajduje się w pobliżu telefonu właściciela, potencjalnie umożliwiając nadużycia i prześladowanie małżonków, więc Apple pracuje nad rozwiązaniem obu tych problemów.

AirTags zostały wypuszczone z oprogramowaniem w wersji 1.0.225, a aktualizacja oprogramowania wydana wczoraj ma numer wersji 1.0.276. Jeśli zobaczycie 1.0.276 pod listą oprogramowania układowego, oznacza to, że Wasz AirTag został zaktualizowany.

Nie ma możliwości wymuszenia aktualizacji AirTag, jest to coś, co odbywa się bezprzewodowo za pośrednictwem iPhone’a. Aby upewnić się, że aktualizacja się odbędzie, możesz upewnić się, że AirTag znajduje się w zasięgu Twojego iPhone’a, ale musisz poczekać, aż oprogramowanie układowe zostanie uruchomione na Twoim urządzeniu.

Możecie sprawdzić, czy macie zainstalowane już nowe oprogramowanie sprawdzając jego wersję. Oto jak to zrobić:

  • Otwórz aplikację Lokalizator
  • Wejdźcie w zakładkę „Przedmioty”
  • Stuknijcie w AirTag, którego chcesz sprawdzić
  • W tym widoku dotknijcie nazwy AirTaga, aby zobaczyć aktualną wersję oprogramowania układowego
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx