wtorek, 27 lutego

Jak informuje The Economic Times, rząd Indii planuje zachęcić do tworzenia „rodzimego” mobilnego systemu operacyjnego, który mógłby konkurować z iOS i Androidem.

Propozycja, ogłoszona w poniedziałek przez ministra ds. elektroniki i IT Rajeeva Chandrasekhara, ma zachęcić branżę technologiczną do stworzenia rodzimego indyjskiego mobilnego systemu operacyjnego. Nowy system operacyjny ma wyraźnie „stworzyć alternatywę dla iOS i Androida” w Indiach. Chandrasekhar zauważył, że iOS i Android napędzają rozwój ekosystemów sprzętowych,. I właśnie na tą przestrzeń rozwoju ma nadzieję rząd indyjski przy okazji stworzenia nowej platformy.

Indyjski rząd jest w trakcie poszukiwania odpowiednich start-upów i instytucji akademickich, które są w stanie opracować nowy system operacyjny. Szczegółowe dyskusje skupiają się obecnie na ustaleniu jasnych celów projektu, po których nastąpią przepisy mające na celu ukierunkowanie konkretnych celów rozwojowych. Chandrasekhar zasugerował, że start-upy i firmy pracujące nad indyjskim systemem operacyjnym mogą być atrakcyjne dla krajowych i zagranicznych inwestycji podczas pozyskiwania kapitału.

Projekt wpisuje się w cel premiera Narendry Modiego, jakim jest stworzenie krajowych liderów w wielu branżach i kategoriach produktów, a także wzmocnienie krajowego przemysłu technologicznego. Rząd Indii ujawnił plan działania mający na celu osiągnięcie produkcji elektroniki wartej 300 miliardów do 2026 roku, w porównaniu z obecnymi 75 miliardami dolarów.Podobnie kraj ma nadzieję osiągnąć 120 miliardów dolarów w eksporcie elektroniki, w porównaniu z obecnymi 15 miliardami dolarów.

Indie są dla Apple coraz ważniejszym rynkiem, ale nadal firma boryka się tam z ostrą konkurencją ze strony urządzeń z Androidem. Apple stale zwiększa liczbę swoich urządzeń produkowanych w Indiach, gdzie wytwarza się do 70 procent wszystkich iPhone’ów sprzedawanych w tym kraju.

Po uruchomieniu sklepu internetowego Apple w Indiach w 2020 roku uważano, że iPhone 11 i iPhone 12 są najlepiej sprzedającymi się smartfonami w Indiach. Masowa produkcja iPhone’a 13 w Indiach ma ruszyć w przyszłym miesiącu. W niedalekich planach jest również otwarcie pierwszego sklepu detalicznego w tym kraju.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx