poniedziałek, 17 czerwca

Podczas dzisiejszej konferencji prezentującej nowe systemy operacyjne iOS 18, iPadOS 18, macOS Sequoia, watchOS 11 Apple zaprezentował jeszcze coś, czemu poświęcił niemal połowę czasu swojej konferencji. Mowa o Apple Intelligence.

Apple Intelligence to osobisty system sztucznej inteligencji dla iPhone’a, iPada i Maca, który łączy znajomość kontekstu osobistego z mocą modeli generatywnych, żeby zapewniać użytkownikom wyjątkowo pomocne i dopasowane do ich potrzeb inteligentne rozwiązania.

System Apple Intelligence jest ściśle zintegrowany z systemami macOS Sequoia, iOS 18 i iPadOS 18. Wykorzystuje moc układu scalonego Apple do rozumienia i tworzenia wypowiedzi oraz obrazów, podejmowania działań w różnych aplikacjach i korzystania z osobistego kontekstu, aby upraszczać i przyspieszać wykonywanie codziennych zadań. Dzięki technologii Private Cloud Compute (przetwarzania w chmurze prywatnej) Apple wyznacza nowy standard ochrony prywatności w technologii AI. Rozwiązanie to pozwala w elastyczny i skalowalny sposób korzystać zarówno z mocy obliczeniowej urządzenia, jak i większych modeli opartych na dedykowanych serwerach z układami scalonymi Apple.

Podczas oficjalnej premiery Apple Intelligence na jesieni zostanie on udostępniony publicznie w wersji beta. Uruchomienie niektórych dodatków Apple Intelligence może zająć znacznie więcej czasu, przy czym Apple już zasugerował, że „niektóre funkcje, dodatkowe języki i platformy” zostaną udostępnione w ciągu przyszłego roku. Tym samym nie ma się co spodziewać, że funkcje w tym roku będą działać w języku polskim.

Dzięki Apple Intelligence Siri stanie się znacznie inteligentniejsza. Dostępne będą narzędzia do generowania niestandardowych emoji i obrazów, poprawiania pisania, podsumowywania treści, ograniczania nieistotnych powiadomień i wiele innych. Apple współpracuje już z OpenAI, aby wprowadzić ChatGPT 4o na swoje platformy, przy czym ChatGPT ma zostać zintegrowany z Siri i narzędziami do pisania. Siri będzie mogła korzystać z ChatGPT w celu wykonania niektórych zadań, prosząc użytkownika o pozwolenie na udostępnienie informacji.

Korzystanie z Apple Intelligence jest bezpłatne, ale jest ograniczone do urządzeń z chipem A17 Pro lub dowolnym chipem z serii M. Oznacza to, że aby korzystać z tych funkcji potrzebny będzie iPhone 15 Pro lub ‌iPhone 15 Pro‌ Max, ale nadchodząca linia iPhone’a 16 będzie również obsługiwać Apple Intelligence.

W przypadku komputerów Mac potrzebny jest komputer Mac z procesorem M1 lub nowszym, a w przypadku iPadów potrzebny jest iPad Pro lub iPad Air z chipem M1 lub nowszym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx