wtorek, 18 czerwca

Apple zaprezentował dziś iPadOS 18, kolejną wersję systemu operacyjnego dla iPada, która wprowadzi aplikację Kalkulator z funkcją Math Notes, nowe opcje Kalendarza, przeprojektowany ogólnosystemowy pasek kart i nie tylko.

iPadOS 18 wprowadzi na iPada wiele nowych funkcji i ulepszeń wprowadzonych w iOS 18, takich jak przeprojektowana aplikacja Zdjęcia i nowe narzędzia do dostosowywania ekranu głównego.

W iPadOS 18 nowy pływający pasek kart zmienia się w boczny pasek nawigacji. Pasek kart można również dostosować, aby ulubione były zawsze pod ręką. Jest on dostępny w całym systemie. W Pages, Numbers i Keynote dostępna jest także nowa przeglądarka dokumentów.

iPadOS 18 po raz pierwszy udostępnia aplikację Kalkulator na iPadzie z nowymi funkcjami, takimi jak historia i konwersja jednostek. Notatki matematyczne umożliwiają użytkownikom rozwiązywanie wyrażeń podczas pisania za pomocą Apple Pencil.

Notatki matematyczne umożliwiają użytkownikom wpisywanie wyrażeń odręcznych i automatyczne obliczanie odpowiedzi, wyświetlając ją pismem odręcznym podobnym do ich własnego. Użytkownicy mogą korzystać z matematyki podstawowej lub naukowej, a notatki można zapisywać na później. Obsługiwane są zmienne, co pozwala na rozwiązywanie równań algebraicznych. Można je edytować, aby zobaczyć zmiany wyników w czasie rzeczywistym, a nawet wygenerować wykres.

Aplikacja Notatki ma te same możliwości matematyczne, co Kalkulator. Notatki zyskują także nowe funkcje Smart Script, które automatycznie poprawiają charakter pisma odręcznego podczas pisania.

SharePlay umożliwia teraz użytkownikom dotykanie ekranu i rysowanie podczas udostępniania, a także zdalne sterowanie cudzym iPadem lub iPhonem.

iPadOS 18 zawiera także ulepszone animacje w całym interfejsie użytkownika, dzięki czemu wydaje się jeszcze bardziej responsywny. Istnieją nowe interfejsy API dla programistów umożliwiające integrację tych animacji.

Pierwsza wersja beta systemu iPadOS 18 dla deweloperów jest dostępna już dziś, publiczna wersja beta pojawi się w lipcu, a oficjalna premiera nastąpi na jesieni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx