wtorek, 18 czerwca

Według 9to5Mac, który cytuje źródła zaznajomione z tą sprawą, Apple pracuje nad nowym wyświetlaczem „Apple Studio Display” o rozdzielczości 7K. Oczekuje się, że wyświetlacz będzie wyposażony w dedykowany chip Apple Silicon.

Raport twierdzi, że nie jest jasne, czy wyświetlacz będzie zamiennikiem wyświetlacza Pro Display XDR, czy też nowym dodatkiem do oferty autonomicznych wyświetlaczy Apple. Dodatkowe szczegóły są nadal nieznane, w tym rozmiar wyświetlacza i orientacyjny czas wydania.

Mark Gurman z Bloomberga jako pierwszy poinformował, że Apple pracuje nad co najmniej jednym nowym wyświetlaczem zewnętrznym, ale powiedział, że wyświetlacz będzie miał niższą cenę ze zmniejszoną jasnością i współczynnikiem kontrastu. Wygląda na to, że nowy model 7K zostałby umieszczony nad Pro Display XDR w ofercie, więc możliwe jest, że Apple planuje oferować wyświetlacze w kilku przedziałach cenowych, tak jak miało to miejsce w przypadku linii Cinema Display w 2000 roku.

Firma Apple wypuściła wyświetlacz Pro Display XDR w grudniu 2019 roku za 23 999 złotych z opcjonalną podstawką za 4 799 złotych. 32-calowy wyświetlacz ma rozdzielczość 6K ze szczytową jasnością 1600 nitów dla treści HDR, 10-bitową głębię dla 1,073 miliarda kolorów i współczynnik kontrastu 1 000 000:1.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx