czwartek, 22 lutego

Apple ułatwia swoim użytkownikom przekazywanie darowizn na wsparcie osób poszkodowanych przez trwającą wojnę na Ukrainie.

W sklepie App Store pojawiła się dedykowana sekcja, która przenosi użytkownika do strony z której może bezpośrednio dokonać wpłaty na konto UNICEF za pomocą płatności Apple ID.

Apple informuje, że wszystkie darowizny przekazane za pośrednictwem iTunes trafią bezpośrednio do UNICEF USA i zostaną przekazane rodzinom dotkniętym wojną na Ukrainie. Apple już zapowiedział kilka kroków, jakie podejmuje w odpowiedzi na sytuację na Ukrainie, w tym zaprzestanie sprzedaży w Rosji i usunięcie kilku sponsorowanych przez państwo rosyjskie serwisów informacyjnych z App Store.

Dyrektor generalny Apple, Tim Cook w liście do pracowników wysłanym w minionym tygodniu powiedział również, że Apple dołoży darowizny od pracowników do kwalifikujących się organizacji pomagających na Ukrainie w stosunku 2:1, z mocą wsteczną dla darowizn dokonywanych od 25 lutego. Cook publicznie poinformował, że Apple przekaże środki na działania na Ukrainie oraz, że jest „głęboko zaniepokojony” trwającym konfliktem.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx