wtorek, 27 lutego

Apple pracuje nad urządzeniem „Mac Studio”, które wydaje się być skrzyżowaniem Mac Pro i Mac mini informuje 9to5Mac, który powołuje się na nieokreślone źródło zaznajomione z planami Apple.

Urządzenie ma być „dodatkiem” pomiędzy Mac mini‌ i ‌Mac Pro‌, ale bazuje przede wszystkim na ‌Mac mini‌. Będzie zawierał „znacznie mocniejsze hardware” i są opracowywane jego dwie wersje. Jedna maszyna będzie korzystała z tego samego chipu M1 Max, który został wprowadzony w modelach MacBook Pro 2021, podczas gdy druga będzie używała układu Apple Silicon, który jest mocniejszy niż M1 Max.

Mark Gurman z Bloomberga opisał wcześniej nową wersję Mac Pro, która będzie miała mniejszą obudowę i będzie sprzedawana wraz z większym Mac Pro i wygląda na to, że „Mac Studio” może być właśnie tym mniejszym Mac Pro.

Gurman powiedział wcześniej, że mniejszy Mac Pro miałby do 40 rdzeni CPU i do 128 rdzeni GPU.

Mac Studio jest znane wewnętrznie pod nazwą kodową J375, a 9to5Mac twierdzi, że chociaż nazewnictwo może potencjalnie ulec zmianie to urządzenie jest skierowane do profesjonalnych użytkowników i będzie sprzedawane wraz z Apple Studio Display 7K, nad którym również pracuje Apple.

Nie ma ani słowa o tym, kiedy Mac Studio może zostać wypuszczony, ale wcześniejsze plotki sugerowały, że może zostać zaprezentowany podczas WWDC przed jesienną premierą.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx