sobota, 20 kwietnia

Jak informuje koreański portal The Elec, Apple ma nadzieję ominąć Samsunga w zakresie dostaw komponentów do „składanego” teleobiektywu do iPhone’ów w 2023 roku.

Raport twierdzi, że Apple zwrócił się do Jahwa Electronics, która jest częścią łańcucha dostaw Samsunga, o dostarczenie modułu optycznej stabilizacji obrazu dla aparatu. Jahwa opracowała tę technologię wspólnie z Samsungiem, co może spowodować problemy z patentami Apple. Jednak według raportu, Apple prawdopodobnie ma własne obejście patentów lub w końcu zapłaci Samsungowi opłatę licencyjną.

Elec łączy te plany dopiero z iPhone’ami, które mają zostać wydane w 2023 roku, ale strona twierdziła wcześniej, że Apple może używać komponentów wyprodukowanych przez Samsunga do „składanego” teleobiektywu w przynajmniej niektórych modelach iPhone’a w 2022 roku.

O możliwościach wprowadzenia przez Apple obiektywu peryskopowego w iPhone’ach 2022 wspominał w marcu Analityk Ming-Chi Kuo  i od tego czasu co jakiś czas pojawiają się nowe plotki. Technologia ta pozwoliłaby na znaczne zwiększenie zoomu optycznego w iPhone’ach, znacznie przekraczając obecne limity 2x i 2,5x odpowiednio dla iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max. Na przykład smartfon Huawei P40 Pro+ jest wyposażony w obiektyw peryskopowy z nawet 10-krotnym zoomem optycznym.

Apple zgłosił patent na soczewki peryskopowe już w 2016 roku. Zgodnie z opisem zawartym w patencie, światło trafiało do aparatu przez główny obiektyw, odbijało się od dołączonego lustra w smartfonie, a następnie trafiałoby do dodatkowego obiektywu, który przesuwa się w górę i w dół w celu powiększania. Apple opisuje go jako „składany teleobiektyw aparatu”.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx